НовиниПершокурстники НУХТ спеціальності 186 «Видавництво та поліграфія» постійно розширюють свій світогляд та занурюються у захоплюючий світ своєї професії. На цей раз завдяки відвідуванню музею книги і друкарства України, якій знаходиться у самому центрі Києва, на території Києво-Печерської лаври. Це найбільший музей книги в країні, розташований в будівлі давньої монастирської друкарні, що діяла протягом майже чотирьох століть. Експозиція Музею складається з багатих скарбів книжкової культури українського народу, які відображають історію вітчизняної книги від найдавніших часів Київської Русі до сьогодення. Незабутні враження від експозиції музею, яка включає зразки стародавніх рукописних книжок та перших віддрукованих зразків, перше обладнання для друкування на папері та перші автоматичні друкарські верстати початку минулого сторіччя і ще багато чого дуже цікавого. 

 

Опублікований: 19-04-2024Студенти першокурстники НУХТ спеціальності 186 «Видавництво та поліграфія» вперше відвідали IFFIP – міжнародний форум харчової промисловості та упаковки, де мали змогу ознайомитися з інноваціями у сфері виготовлення та використання упаковки, поспілкуватися з провідними фахівцями галузі та прийняти участь у церемонії нагородження переможців конкурсів на кращу упаковку «Українська зірка упаковки», «Українська етикетка» та студентського конкурсу «Упаковка майбутнього». Участь у таких подіях сприяють кращому розумінню своєї майбутньої професії та мотивують на творчі досягнення.     


Опублікований: 18-04-2024

90 конференція молодих вчених...

Традиційно, наші молоді науковці та здобувачі діляться своїми науковими розробками на Конференції молодих вчених. І традиційно, беруть участь у секції із машинобудування, інжинірингу харчових, фармацевтичних та біотехнологічних виробництв.

Із актуального та цікавого цього разу ми почули наступне.

Разом із директором дивізіону «Технології сепарації та компоненти» компанії «ГЕА Україна» Анатолієм Чуприною поринули у тонкий світ сепараторів та іншого обладнання для розділення рідинних систем, дізналися про шляхи їх енергоефективності. Висновок – хочемо продовжити знайомство з даною тематикою та запрошуємо доповідача на гостьові лекції.

Директор компанії із продажу, монтажу та технічного сервісу фармацевтичного обладнання  АТ «Інженерія» Сергій Трудько представив інноваційні проекти, реалізовані Компанією та навів сучасні тенденції удосконалення машин для пакування таблеток у блістеру упаковку.

Здобувач Іван Тимченко представив інновації у допоміжних пристроях для точного та високопродуктивного оброблення деталей свердлінням і фрезеруванням.

Як знизити вібрації у процесі механічного оброблення матеріалів та підвищити точність їх виготовлення – про це розповів Ярослав Погорєлов.

Аспірант Олег Дятел представив ряд розробок із удосконалення процесу та обладнання для виробництва функціонального пробіотичного ферментованого напою комбучі.

Шануємо творчу молодь, яка продовжує науковий поступ, ідучи через терни до зірок, та дякуємо авторитетним вченим, які передають молоді безцінний досвід.

 

Опублікований: 15-04-2024

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти висловило подяку професору Олександру Гавві за роботу у складі галузевої експертної ради з механічної інженерії і внесок у роботу галузевих експертних рад та Національного агентства забезпечення якості вищої освіти загалом.

Професор Олександр Гавва – сильний та відповідальний дослідник і викладач, куратор потужної наукової пакувальної школи, фундатор трьох освітніх програм, які разом з іншими під його керівництвом є успішними та здобули визнання у світі. Працюючи у галузевій експертній раді, Олександр Миколайович прикладає зусиль для розвитку механічних спеціальностей, знайти кращі риси та інноваційні практики та надихає інших до постійного розвитку.    


Опублікований: 29-03-2024

Один день з життя сервісного відділу…

Лідер ринку лабораторного обладнання - Хімлаборреактив запросив наших студентів на свої виробничі потужності, де вони занурилися у роботу сервісного відділу. Розбирали, шукали несправності, налаштовували лабораторне та технологічне обладнання для фармацевтичної, біотехнологічної, хімічної, харчової та інших галузей промисловості. Серед цікавого – розібралися у конструкціях та особливостях обслуговування вагових пристроїв, спектрографів, автоклавів, жарових печей, мікроскопів, «мініфарзаводу» - комплексу обладнання для виробництва лікарських засобів із універсальним приводом.

Корисний досвід – після роботи з обладнанням розібрали допущені помилки.

До речі, демонстрували роботу обладнання та його налагодження магістранти ННІТІ, які успішно працюють у Компанії та навчаються в Університеті.

Цінуємо увагу адміністрації та фахівців Хімлаборреактиву! 


Опублікований: 29-03-2024

    Отримали подарунок від компанії Нібулон - книгу «Хлібний капітан України». У книзі зібрано спогади про засновника «Нібулона» Олексія Вадатурського, який загинув у власному будинку внаслідок російської агресії.

     Олексій Вадатурський створив та керував потужною компанією Нібулон, яка спеціалізується на вирощуванні зернових та олійних культур, їх зберіганні та транспортуванні, експорті, а також створила потужний річковий флот на Дніпрі та Південному Бузі.

    Про діяльність Олексія Вадатурського та компанію Нібулон ми часто згадуємо у наших дописах, на лекціях та під час тематичних зустрічей зі школярами та студентами коледжів. Наводимо приклади сучасних зернових елеваторів та перевантажувальних комплексів, які активно будуються у різних куточках України. Розповідаємо про відродження судноплавства на українських річках – компанія Нібулон інвестували значні ресурси у створення річкових портів та інфраструктури для зберігання, відвантажування та перевезення зерна. Зернові порти компанії розкинулися Дніпром від Чорного моря до Переяслава, і Південним Бугом від Миколаєва до Вознесенська. До початку російської агресії флот Нібулона вниз за течією Дніпра віз їжу світові - наше зерно, а вверх - іншу продукцію, наприклад, херсонські кавуни.

Нібулон створив власний флот барж та буксирів, побудував корабельні заводи. Вклав значні ресурси у поглиблення річок та відновлення судноплавства.

    Компанія під керівництвом Олексія Вадатурського як соціальний проект відродила і пасажирське судноплавство – швидкісні катери на підводних крилах літали між Каховкою, Херсоном, Миколаєвом, Вознесенськом та Кінбургською косою.

Компанія Нібулон працевлаштовує та забезпечує кар’єрний розвиток випускників нашого Університету різних спеціальностей, зокрема, з інжинірингу харчових виробництв та технології зберігання і переробки зерна.

   Крім питань розвитку аграрної сфери, зберігання, транспортування і експорту зерна Олексій Вадатурський був благодійником і меценатом, вкладаючи кошти та значні ресурси у розвиток інфраструктури, благоустрою, медицини та інших важливих соціальних сфер. Не гучними словами, а копіткою, невтомною працею піднімаючи Україну. Продовжуючи справу видатних харчовиків-меценатів Бобринських, Терещенків, Харитоненків, Семиренків…

     Світла пам’ять світлій людині та патріоту Олексію Вадатурському.

     У контексті цієї страшної події не забуваємо інші злочини росіян проти наших промисловців, патріотів та меценатів.

  Згадаємо, як століття тому росіяни репресували, знущалися і знищили родину Симиренків - аграріїв, цукровиків, промисловців, суднобудівників, інноваторів у багатьох галузях, меценатів і освітян. (Про них ми згадували у минулих публікаціях https://www.facebook.com/MAFFP.NUFT/posts/2023317977821980

   Симиренки займалися цукровим бізнесом, а також виробництвом обладнання для цукрових заводів. Паралель із Нібулоном – Симиренки на своєму машинобудівному заводі побудували перші українські пароплави, які потім курсували Дніпром від Києва до порогів.

   На заводах Симиренків панували демократичні традиції, була достойна заробітна плата, чудові побутові умовами. Біля Мліївського цукрового заводу збудували котеджне містечко. Для мешканців Млієва адміністрація заводу збудувала лікарню, аптеку, лазню, крамниці, безкоштовну українську школу і професійне училище. У Млієві побудовано дендропарк з оранжереями, дороги з твердим покриттям, водопровід і газове освітлення. Ймовірно, такої розкоші не знали Київ з Одесою. Уявіть, мова йде про середину 19-го століття (!).

   Симиренки піклувалися освітою, наукою, культурою і медициною. Їхнім коштом видане друге видання Кобзаря, а Тарас Шевченко був постійним гостем Симиренків та його підприємств, часто проводив просвітянські заходи для працівників.

На честь представника цієї родини – Платона Симиренка, його діти назвали виведений ними сорт яблук – Ренет Симиренка (так, Симиренки також захоплювалися садівництвом).

    Лев Симиренко за проукраїнську позицію у 1879 році був засланий російською окупаційною владою до Сибіру.

   Лева Платоновича застрелили російські чекісти у 1920 році. За загадкових обставин, з приходом окупаційної влади у Києві загинули два його брати – Микола і Олексій.

   У 20-х роках окупанти націоналізували господарство Симиренків, і на його території створили станцію садівництва. Першим її директором був син Льва Симиренка Володимир.

   Володимир Львович Симиренко у 1933 році був ув'язнений за участь у “антирадянській шкідницькій організації”, перебував у Херсонській виправно-трудовій колонії. У 1938 року його знову заарештовано і розстріляно, ймовірно, за альтернативні шляхи розвитку садівництва, які не відповідали думці окупантів і особисто сталіна.

    Такі дві паралелі. Дві родини наших патріотів, яких з інтервалом у століття чекала схожа доля.

    Така незмінна кровожерлива поведінка вбивць-росіян. Такою незмінною вона була із початку їх появи у заліських болотах, і навряд чи зміниться колись. Вбивати, тероризувати, грабувати, знущатися, брехати.

    Добрі справи ж і Олексія Вадатурського, і родини Симиренків, і всіх наших героїв житимуть у віках.


   Опублікований: 11-03-2024

   


Вітаємо Владислава Якимчука та наукового керівника, куратора наукової

школи пакувальників Олександра Гавву!
Опублікований: 11-03-2024

Відбувся науковий семінар, присвячений звіту здобувачів кафедри щодо стажування у Німеччині.

Здобувачі розповіли про свої здобутки та враження.

Поїздка до Німеччини залишила незабутні  враження:

Позитивні емоції залишилися від уваги та підтримки німецьких колег та насиченої культурної програми – разом мандрували берлінськими площами, вуличками та парками, відвідували легендарні архітектурні та природні пам’ятки, гуляли старовинним містечком Гернсбах, насолоджувалися весняними краєвидами Баден-Вюртембергщини та Шварцвальдерського лісу; займалися боулінгом, більярдом, спортом у тренажерних залах, проводили теплі зустрічі та налагоджували контакти у місцях для дозвілля.

Робота у команді з німецькими студентами дозволила удосконалити англійську мову та налагодити ділові та дружні контакти.

Щиро дякуємо адміністрації Берлінського університету прикладних наук, особисто проф. Стефану Юнге, професіоналам з Papierzentrum за отримані знання та навички, можливість бути частиною цієї команди, за підтримку українських студентів та України!

   

Опублікований: 08-03-2024

   Студентки ННІТІ НУХТ (Ольга Романюк, Євгенія Бабенко, Дар'я Гусакова, Вікторія Карпенко) разом зі студентами Берлінського університету прикладних наук успішно виконали насичену програму стажування у Паперовому центрі у місті Гернсбах та отримали сертифікати https://www.papierzentrum.org/en/overview

  Це стажування стало можливим завдяки плідної співпраці НУХТ з Берлінським університетом прикладних наук, персональної підтримці професора Стефана Юнге.

  Програма стажування включала вивчення теоретичних основ процесів виготовлення, оброблення та оформлення паперу та паперово-картонних пакувальних матеріалів, а також проведення лабораторних досліджень та випробувань властивостей паперу та картону.

  Потужна навчально-технічна база центру, комфортні життєві умови та чудова навколишня природа сприяли ефективному навчанню та спілкуванню між студентами міжнародної групи.

  Отримані знання та навички стануть у нагоді при виконанні курсових проектів та кваліфікаційних робіт, а незабутні враження від подорожі до Берліну та Гернсбаху надовго залишаться у пам’яті.

   Дякуємо нашим німецьким партнерам за підтримку українських студентів і України!

  Students of NNITI NUHT: Olha Romaniuk, Daria Husakova, Yevheniia Babenko and Victoriia Karpenko together with students of the Berlin University of Applied Sciences successfully completed a rich internship program at the Paper Center in Gernsbach and received certificates https://www.papierzentrum.org/en /overview

 This internship was made possible thanks to the fruitful cooperation of NUHT with the Berlin University of Applied Sciences, personal support of Professor Stefan Junge.

The internship program included the study of the theoretical foundations of the processes of manufacturing, processing and design of paper and paper-cardboard packaging materials, as well as conducting laboratory research and testing the properties of paper and cardboard.   Опублікований: 22-02-2024

Кращі студентки спеціальності 186 «Видавництво і поліграфія»  кафедри МАХФВ ННІТІ, Ольга Романюк, Дар'я Гусакова, Євгенія Бабенко та Вікторія Карпенко відправились на стажування у Німеччину. Стажування почалось з Берліну. Дівчата відвідали Берлінський університет прикладних наук “Berliner Hochschule für Technik”, де професор Стефан Юнге провів лекцію про пакувальні матеріали та упаковку з картону та методи тестування; ознайомив з сучасними лабораторіями для проведення практичних і лабораторних робіт та продемонстрував тести пакувальних матеріалів. Також відвідали виробничу лабораторію з реальним промисловим обладнанням для друкарської та післядрукарської обробки пакувальних матеріалів, а за частуванням обіду у студентської  їдальні обговорили свої враження від побаченого.

Наступний день був ще більше наповнений емоціями, адже професор Стефан Юнге та професор Ганс Демановський провели екскурсію по історичній частині Берліну. Група відвідала Рейхстаг, Александрплац, площу біля Бранденбурзьких  воріт та багато іншого. Два дні у Берліні були дуже насиченими та яскравими.

Сьогодні дівчата разом з професором Стефаном Юнге та німецькими студентами відправляються до містечка Гернсбах, у відомий серед фахівців центр стажування Paper Center, що знаходиться у північно-західній частині Німеччині, але про це буде згодом.   


Опублікований: 11-02-2024


Ком’ютерне моделювання природніх явищ – це не лише супергерої голлівудських фільмів, які, клацаючи по клавіатурі, візуалізують рух цунамі, смерчу, метеориту, глобального зледеніння.  

У реальному сучасному житті подібні задачі успішно вирішують інженери під час проектування машин і апаратів. 

Наші партнери – керівники та провідні фахівці підприємств харчової, фармацевтичної та пакувальної галузей завітали на семінар доцента Юрія Доломакіна та дізналися, як інженер під час проектування може моделювати і прогнозувати процеси за допомогою сучасних програм, якими знаннями та компетенціями він має для цього володіти.

Ми ж даємо ці знання майбутнім інженерам під час вивчення курсу «Обчислювальна термогідродинаміка» (або, за міжнародною термінологією – «Computational fluid dynamics», CFD). Наші випускники вирішать задачі будь якої складності у майбутній професійній діяльності.   Опублікований: 02-02-2024

Лабораторні заняття студентів поліграфістів-пакувальників у компанії ЕВОТЕК.

Компанія ЕВОТЕК, лідер із виробництва гнучкого пакування, надає свою базу для стажування і проведення лабораторних занять  студентів НУХТ, які вивчають комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки.

На черговому занятті у компанії ЕВОТЕК студенти визначали фізико-механічні властивості гнучких пакувальних матеріалів, міцність зварних швів упаковки для чіпсів та майонезу, надійність холодного склеювання упаковки для шоколаду та цукерок, міцність закріплення фарбового шару, відповідність кольоровідтворенню, відстань між фотомітками.

Запаковані продукти, які потребують наступної стерилізації, випробовували на витривалість щодо реторт-обробки в автоклаві, а герметичність пакетів для соусів та заправок випробували на герметичність під тиском та вакуумом за методом Bubble Test (до речі, це цікавий експеримент, радимо наступного разу приєднатися до студентів).

Компанія ЕВОТЕК пильну увагу приділяє безпечності пакувальних матеріалів, а студенти разом з фахівцями перевірили матеріали з друком на вміст залишкових розчинників газохроматографічним методом; бар’єрні властивості упаковки, які забезпечують довготривале зберігання харчових продуктів, визначали на приладах MOCON за показниками кісне- та вологопроникності.

Зазначимо: для майбутнього фахівця це - унікальна можливість навчитися працювати із сучасним обладнанням, опанувати методи тестування, перейняти досвід фахівців, проводити дослідницьку роботу та створювати інноваційну упаковку. Такі фахівці завжди будуть цінуватися. А ми цінуємо увагу фахівців та адміністрації компанії ЕВОТЕК, серед яких є багато  випускників НУХТ.

Зберігаємо бадьорий дух і дякуємо Силам Оборони за можливість навчати та навчатися!   Опублікований: 30-01-2024

Другий семестр традиційно почався з виробничої практики бакалаврів спеціальності 186 "Видавництво та поліграфія" у компанії ТАС ЕВОТЕК, з якою НУХТ пов'язує багаторічна плідна співпраця. Щиро дякуємо фахівцям компанії за знання і практичний досвід, якими вони діляться з нашими студентами.

Особлива подяка Директору компанії, Денису Пригодію, к.т.н., випускнику НУХТ, якій сприяє успішної підготовці молодого покоління поліграфістів-пакувальників. Компанія ТАС ЕВОТЕК є однією з провідних і потужних виробників гнучкого пакування в Україні і за її межами, тож під час практики студенти матимуть можливість ознайомитися з повним циклом виробництва від гранул і фарб до готових рулонних пакувальних матеріалів і пакетів з високоякісним поліграфічним оформленням. Отримані знання та навички вони зможуть застосувати при виконанні кваліфікаціних робіт.  Опублікований: 16-01-2024
Наш магістрант Іван Салига разом із командою вчених Кафедри підтвердив права авторської власності на оригінальне рішення упаковки-підставки пенального типу для ліхтарика.   

Українці розуміють важливість ліхтариків, особливо якщо упаковка забезпечує додаткові можливості і зручне користування. Чи не так?


Опублікований: 05-01-2024Україна переможе, а автори, вчені кафедри, вірять - ці нові видання будуть корисними новому поколінню інженерів та науковців, які розбудовуватимуть стратегічні галузі української економіки. 


Опублікований: 19-12-2023

Щороку перед Різдвом в Університеті «Штефан чел Маре» у Сучаві (Румунія) збираються колеги та друзі на науковій конференції із харчового та біотехнологічного інжинірингу.

Стало звичкою – під час найтемнішої пори року, після тривалої підготвоки викладачі і студенти збираються, і вирушають у дорогу – через Чернівці і далі різними шляхами до Румунії, де потрапляють на декілька днів у дружні гостинні руки. Дні пролітали миттєво – у компанії колег із Румунії, Польщі, Молдови, Словаччини, Болгарії та Хорватії круговертю йшли зустрічі, презентації, круглі столи, візити на підприємства, прогулянки Карпатами, фортецями та монастирями Південної Буковини, кулінарний туризм.

Цього року, хоча і онлайн, зберегли традицію. Були душею у Сучаві, чули голоси добрих друзів, насолоджувалися, вивчали інновації та презентували наш Університет.

Із цікавого – розробки із очищення водопровідної води, властивостей кокосової олії, функціональних властивостей комбучі, дієтичних добавок на основі моЛозива, рисового борошна у хлібопеченні та багато іншого.

Наша викладачка Катерина Грінінг із командою молодих науковців на пленарному засіданні розповіла про надтонке подрібнення компонетів косметики та лікарських засобів у бісерних млинах. На секціях Конференції були представлені розробки наших наукових шкіл із інжинірингу хлібопекарських, бродильних, фармацевтичних виробництв і пакування: аспірант Олександр Козак з професором Володимиром Теличкуном представили розробки із вакуумного охолодження хліба, аспірант Андрій Лубешко із доцентом Оленою Чепелюк розповіри про використання кавітаційних методів для дегазації водно-спиртових сумішей; Олександр Запорожець доповів про синтез форсункових пристроїв пакувальних машин. Команда магістрантів-фармацевтів - Тетяна Зуєва, Артем Пономаренко і Максим Касинюк розповіли про промислові методи руйнування клітин мікроорганізмів та препарати на їх основі, надтонке подрібнення компонентів лікарських засобів, порушили дискусійне питання виготовлення лікарських форм у вигляді цукерок.

На завершення, під час церемонії закриття, всі зморені та щасливі, із сонними обличчями (не секрет – ми вміємо залишати все на останній момент, тому готувалися всю ніч і ранок) поділилися емоціями, подякували румунським та польським колегам за підтримку у складні часи, і навіть разом з ними заспівали світовий Різдвяний хіт - Тиху ніч.

Дякуємо Збройним Силам, працюємо на Перемогу, мріємо і готуємося до наступних конференцій.


Опублікований: 15-12-2023Головний інженер фармацевтичної компанії 'ФарКоС' Богдан Данюк поділився досвідом проектування та інноваціями у виробництві лікарських засобів.

Цікавими були оригінальні технічні рішення виготовлення термолабільних препаратів на основі ехінацеї.

Наші студенти та магістранти запрошені на екскурсії та стажування на 'Фаркосі'. Радимо скористатися нагодою, поринути у дивовижний світ фармінженерії, і, цілком ймовірно, знайти свою майбутню цікаву і творчу роботу.


Опублікований: 14-12-2023

Наукова школа пакувальників примножує здобутки та впевнено дивиться у майбутнє: інновації у галузі мехатроніки та робототехніки представив Владислав Якимчук під час захисту дисертації «Структурно-параметричний синтез функціонально-мехатронних модулів робототехнічних комплексів формування транспортних пакетів із харчовими продуктами».

Розробки автора – інноваційні конструкції мехатронних модулів, система рекуперації енергії пневмоприводу під час формування та переміщення пакетів дозволили значно заощадити енергетичні ресурси. Збільшено кількість корисних функцій та забезпечено критерії технічної ефективності мехатронних модулів.

До речі, розробками автора зацікавилися провідні підприємства із виготовлення пакувального обладнання «Фесто», «Інта» і «Завод пакувального обладнання «Термо-Пак».

Авторитетні науковці, члени спеціалізованої вченої ради одностайно підтримали рішення про присвоєння Владиславу Якимчуку наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю «Галузеве машинобудування».

Вітаємо автора роботи та його наукового керівника, куратора наукової школи пакувальників Олександра Гавву.


Опублікований: 13-12-2023


У гостях у Щасливецькому ліцеї...

Перші емоції - радість за учнів, які мають можливість навчатися у таких умовах, та гордість за громади, які піклуються про майбутнє, втілюючи неймовірні проекти.

Ліцеїсти у дискусії показали обізнаність у перспективних галузях економіки та тенденціях на ринку праці. Разом прийшли до висновку, що на полі бою і у тилу перемагають інноваційні технології. Тому нині цінуються фахівці, які їх створюють та підтримують.Опублікований: 3-12-2023Наші магістранти стажуються і працюють у HLR – потужній компанії із продажу і технічного сервісу обладнання для лабораторій та підприємств фармацевтичної, харчової, пакувальної та поліграфічної галузей. Ми спостерігаємо за професійним ростом  магістрантів, набутим компетенціям, мотивацією та захопленням від роботи.

Завдяки гнучкій політиці компанії HLR наші студенти успішно поєднують роботу і навчання в Університеті.

Ми завітали до HLR,  ознайомилися із вражаючою лабораторною базою. Разом із адміністрацією HLR обговорили шляхи майбутньої співпраці, зокрема, використання лабораторної бази для досліджень, лабораторних занять,  стажування студентів і викладачів.

Рекомендуємо онлайн-тур у лабораторії та демонстраційний центр HLR, який чекає наших студентів та дослідників https://shop.hlr.ua/3d

Далі буде…

Сьогодні в демо залі компанії Konica Minolta Ukraine студенти та викладачі НУХТ спеціальності «Видавництво та поліграфія» зустрілися зі фахівцями компанії:

👀Познайомилися з зацікавленою молоддю

🖨️Провели лекцію-знайомство з цифровими технологіями друку

📇Показали, як працює цифрова друкарська техніка на прикладі Konica Minolta. Як-от автоматичний друк буклетів 🙀

Нам важливо підтримувати освіту в галузі поліграфії! Запрошуємо молодь на практику та на стажування до нас 🥰

За посиланням можна знайти актуальні вакансії та сміливо на них подаватися https://bit.ly/3sO3Cgd


Опублікований: 30-11-2023Інноваційний проект: підприємство «Осмофільтр» (www.osmosfilter.com.ua) виготовило вже сотий комплекс для очищення артезіанської води, який незабаром поїде працювати на Перемогу.

У випробуваннях обладнання беруть участь наші магістранти, майбутні фахівці із фармінжинірингу: вони вже розібралися у інноваційному способі знезалізнення артезіанської води, конструкціях фільтрів зворотнього осмосу, вимірювальних приладах, насосах, системах автоматичного керування і особливостях технічного сервісу систем водопідготовки.


Опублікований: 27-11-2023

Сьогодні здобувачі кафедри група ОХ-3-7ск зі своїми наставниками мали унікальну можливість дізнатися більше про таємниці виробництва майонезу та маргарину, завітавши на екскурсію на Київський маргариновий завод. Захоплююча подорож розпочалася з історії становлення заводу та його внеску у харчову промисловість України.

Учасники екскурсії мали нагоду познайомитися з сучасними технологіями виробництва продукції та здивувались величезній автоматизації процесів. Професійний гід, до речі випускник нашого університету, розповідав про важливість маргарину в кулінарії та його роль у забезпеченні більш здорового способу життя.

Особливою частиною екскурсії стала дегустація відомої на ринку продукції. Учасники з задоволенням спробували гамму смаків, висловивши свої вподобання та побажання виробникам.

Крім того, кожен учасник отримав подарунки, які тільки що з'явилися на ринку та вражають своєю ніжною текстурою та відмінним смаком.

Таким чином, екскурсія на Київський маргариновий завод не тільки розкрила таємниці виробництва маргарину, а й поглибила знання про улюблені соуси та додатки, роблячи подорож неповторною та смачною для всіх учасників.

Проведений час на заводі залишить приємні враження та навіть допоможе переглянути відомий продукт з зовсім нового ракурсу. 


Опублікований: 23-11-2023

Ректорка Берлінського університету прикладних наук на урочистій церемонії відзначила нашого партнера і доброго друга – професора Стефана Юнге за розвиток співпраці з нашим Університетом, підготовку кваліфікованих фахівців та сприяння їх світовому визнанню.


Опублікований: 22-11-2023

Фармацевтична компанія "ФарКоС" запросила наших студентів на свій завод у місті-герої Гостомелі.

Студенти перейняли досвід проектування і організації виробництва, розібралися у конструкціях обладнання для виробництва таблеток, препаратів у желатинових капсулах і саше.

Головний інженер підприємства Богдан Данюк розповів студентам про плани із розширення виробничих потужностей і запросив приєднатися до дружнього колективу ФарКоСа. Студенти ж діляться позитивними враженнями від візиту, висловлюють шанування фахівцям і адміністрації ФарКоСа за приділену увагу і, очевидно, думають про майбутню співпрацю.

До речі, для нас честь, що фахівці ФарКоСа нині отримують у нашому Університеті ступінь магістра з Інжинірингу фармацевтичних виробництв.Опублікований: 19-11-2023

«Золотий каштан-2023» визначає переможців…

Цитуючи організатора «Золотого Каштану» Club packagers of Ukraine / Клуб пакувальників України, пишаємося студентами: «Незважаючи на війну, яку нав’язала Україні російська орда, студенти продовжують навчатися та змагатися: у конкурсі наукових робіт «Золотий каштан – 2023» взяли участь студенти 11 вищих навчальних закладів України та Державний університет Квара із Нігерії. Вони представили на конкурс 31 наукову роботу з актуальних проблем пакувальної індустрії…».

Серед переможців Конкурсу – студенти і випускники нашого Університету.

У номінації «Технологія та обладнання для виготовлення пакувальних матеріалів та упаковки» перемогла Марія Аліпатова з конкурсною роботою «Стретч плівка з додаванням вторинної сировини», науковий керівник – доцент Наталія Кулик.

У номінації «Технології пакування та пакувальне обладнання» перемогли Юрій Якимчук і Владислав Скопець із конкурсною роботою «Розробка та дослідження поршневого вібратора для бункерів-живильників з сипким харчовим продуктом», науковий керівник – професор Микола Якимчук

Вітаємо переможців! Дякуємо ЗСУ за можливість навчати та навчатися!
Наші на виставці друку та реклами Rex T Rex. 

Це точно цікаво для студентів, які вивчають комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки: компанії Canon Ukraine, Epson Europe, Konica Minolta Ukraine, Xerox, Медіа Прінт Україна, Колібрі, MANGO PRINT та багато інших представили обладнання для друку і післядрукарського оброблення, текстильні вироби з друком, упаковку, етикетки, сувенірну та рекламну продукцію, мерч тощо. 

Консультації фахівців, отримана інформація та зразки продукції допоможуть зробити професійні оригінальні дипломні проекти, на захист яких ми радимо згодом завітати.


Опублікований: 16-11-2023
Готові працювати у сильній команді: лідер фармацевтичного ринку - АТ 'Фармак' вивчає нас, а ми - 'Фармак'. Опублікований: 11-11-2023Компанія Olkom не потребує реклами. Проте потребує фахівців з інжинірингу і звертає увагу на наших студентів.

Радіємо за студентів, які на запрошення Заводу поринули у дивовижний процес перетворення екологічно чистої соняшникової олії у такі добре відомі продукти, і віримо – студенти стануть фахівцями, продовжать традицію і підніматимуть на новий рівень харчові виробництва.Опублікований: 03-11-2023
Подарунок від професора Стефана Юнге та колег із Берлінського університету прикладних наук – підручник «Основи пакування». Це видання про дизайн і виготовлення упаковки, її тестування, пакувальні технології та обладнання, робототехніку, екологічність та утилізацію.

Приємного і корисного читання!


ВП-3-6 - краща група НУХТ у номінації «За активну наукову і міжнародну діяльність».

Група навчається за програмою ''Комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки''.

Студенти групи відзначаються відповідальністю, активною життєвою позицією, участю у культурному і громадському житті, у міжнародній діяльності. Вони є прикладом для наслідування, гідно представляють наш Університет і працюють на нашу Перемогу, кожний на своєму фронті.

Пишаємося і цінуємо наших студентів!Опублікований: 23-10-2023

Коли складно підібрати слова.

Наш хоробрий друг, професор Берлінського університету Стефан Юнге приїхав до Києва.

Нас поєднують п’ять років насиченої співпраці. Наші студенти за ініціативи професора постійно стажуються у наукових центрах, університетах і на підприємствах Німеччини, Фінляндії та Іспанії; беруть участь у міжнародних конкурсах упаковки, продовжують навчання у магістратурі Берлінського університету.

Після російського вторгнення в Україну Стефан прийняв у Німеччині наших студентів, які рятувалися від російських окупантів.

Хвилюючись за нас, шановний професор вирішив приїхати до Києва, зустрітися з друзями та обговорити майбутні шляхи співпраці. Потрапив під російські ракетні атаки у Львові та дві вчорашні ранкові - у Києві, але тримався як справжній киянин, львів'янин, харків'янин або одесит.

Під час зустрічі професора зі студентами, колективом нашої Кафедри та адміністрацією Інженерно-технічного інституту ми пораділи минулим здобуткам, і обговорили ще більш насичені плани: майбутні стажування студентів, лекції Стефана Юнге у Києві та подорожі Україною.

Доброю традицію стало починати навчальний рік студентів спеціальності «Видавництво і поліграфія» НУХТ з відвідування компанії ЕВОТЕК.ІНК, одного з найбільших у Центральній та Східній Європі виробників гнучких пакувальних матеріалів та упаковки з поліграфічним оформленням для харчової, косметичної, фармацевтичної та інших галузей промисловості https://www.evotekink.com/

Історія компанії тісно пов’язана з НУХТ: засновник і перший власник Укрпластика, саме так раніш називалась компанія,– Олександр Галкин, талановитий бізнесмен, інженер, менеджер, кандидат технічних наук – випускник НУХТ. Багато висококласних фахівців, які зараз працюють у компанії – теж випускники НУХТ. Нещодавно компанію очолив Денис Пригодій, кандидат технічних наук, наймолодший Генеральний директор в історії компанії, якій за десять років пройшов шлях від спеціаліста відділу R&D до найвищої посади.

Під час екскурсії студенти ознайомилися з історією компанії, побачили надсучасне технологічне обладнання, яке забезпечує повний виробничий цикл виготовлення гнучких полімерних пакувальних матеріалів – від гранул та фарб до готових рулонних матеріалів та пакетів.

На виробництві застосовується коекструзійна, дуплекс, триплекс та інлайн ламінація на базі сольвентних та безсольвентних технологій. Здійснюється вакуумна металізація з попередньою обробкою плазмової поверхні плівок. Застосовується електронний дизайн, цифрові та лазерні технології додрукарських процесів. Для підготовки глибокого та флексодруку застосовується технологія стохастичного растрування. На базі підприємства створено науково-дослідний центр, де системно удосконалюється виробничий процес, впроваджуються нові ресурсозберігаючі технології, ведеться розробка нових матеріалів та пропонуються індивідуальні продуктові рішення для розвитку бізнесу.

Інформація, отримана під час екскурсії буде корисною при вивченні фахових дисциплін освітньої програми «Копм’ютерний дизайн та виготовлення упаковки».


Опублікований: 26-10-2023


Фахівці Полтавського заводу медичного обладнання та інструментів діляться з нашими студентами досвідом виготовлення стерилізаційного обладнання.

Студенти вивчили сучасні стерилізатори та автоклави, дізналися про технологію виготовлення обичайок та еліптичних днищ, систему автоматичного контролю та сервоприводи, вакуумного охолодження та конденсацію пари, особливості сучасного дизайну і зручного обслуговування. Конструктори обладнання розповіли про організацію виробництва і пошук методів розрахунку. Викладачі ж раділи - студенти  розумітимуть, навіщо їх навчають методам конструювання, пневматиці та мехатроніці, сучасним методам проектування та управлінню інноваційними проектами, і, прийшовши на виробництво, швидко вирішать всі задачі.

Полтавський завод медичного обладнання та інструментів так само сприяє у підвищенні кваліфікації нашим викладачам, запрошуючи на свої виробничі потужності та передаючи цінний досвід виробництва теплообмінної апаратури.Опублікований: 22-10-2023Під час дискусії зі студентами фахівці компанії “Food Tech Engineering” Віктор Мусійчук і Андрій Олексюк звернули увагу на дефіцит кваліфікованих інженерів із проектування, монтажу та експлуатації обладнання харчових та фармацевтичних виробництв. У найближчому майбутньому, під час відбудови України, інженери цінуватимуться ще більше.

Незабаром взаємокорисні  зустрічі продовжаться, але вже безпосередньо на виробничих потужностях “Food Tech Engineering”.


Опублікований: 17-10-2023

На виставці Public Health, після трьох років дистанційки та відсутності спілкування, нарешті перезнайомилися студенти різних курсів, які вивчають інжиніринг фармацевтичних виробництв.

Тут представляли інноваційні розробки наші магістранти, які вже керують роботою фармацевтичних та машинобудівних підприємств, і молодші покоління студентів.

Відновлюється контакт поколінь, а отримані зв'язки неодмінно стануть у нагоді.

Дякуємо Силам Оборони, зберігаємо бадьорий дух, відповідально працюємо і навчаємося для Перемоги!Опублікований: 12-10-2023
Із фахівцями - керівниками та провідними інженерами АТ "Інженерія" (Біла Церква), Полтавського заводу медичного обладнання, АТ "Лекхім" (Харків)  говорили про інновації та перспективи розвитку фармацевтичної галузі, очікування від наших випускників та їх працевлаштування, а також про оновлення лабораторної бази Кафедри. Опублікований: 11-10-2023

Найскладніше – сформулювати заголовок допису. Ми порадилися з доцентом нашої кафедри, старшим лейтенантом Віталієм Рачком і називаємо цю зустріч так «Принципи сильних. Свідома молодь, сильна Україна!»

У перші дні російського вторгнення Віталій Рачок вступив до ЗСУ.

Днями, поза межами рамок, старший лейтенант Рачок зустрівся з нашими студентами. Замість запланованої години зустріч тривала до вечора.

Спілкувалися про наболілі питання. Студенти ділилися власним досвідом переживання війни. Говорили про спорт як засіб від тривоги, про навчання і саморозвиток, дружбу та згуртованість, мрії та майбутні плани.

Зберігаємо бадьорий дух, а всю лють виплескуємо у роботі на Перемогу, відповідальному навчанні та підтримці Сил Оборони!


Опублікований: 10-10-2023
Виставка «Індустрія напоїв, пива, безалкогольних та слабоалкогольних напоїв» нещодавно проходила у Національному виставковому центрі.

Як завжди, там були представлені розробки наших вчених: доцент Сергій Удодов представив інноваційні техніку та технологію виробництва ферментованих напоїв на основі чайного грибу Комбуча.


Опублікований: 02-10-2023
Андрій Грищук поєднує навчання у магістратурі та роботу у фармацевтичній компанії Фармак. Нещодавно Андрій отримав від Фармака почесну відзнаку.

«Нічого не мотивує сильніше, ніж улюблена справа, яка дає змогу реалізувати себе та свої цілі. Впевнений, що майбутні роки принесуть ще більше досягнень і неймовірних можливостей» - поділився емоціями Андрій, і подякував викладачам, які дали пораду щодо успішного працевлаштування.


Опублікований: 27-09-2023

Корифей Остап Вишня любив давати дружні та веселі поради. Що би він порадив показати нашому гостю з Німеччини у Києві у цей турбулентний час? Ймовірно, порадив би показати Місто-Герой зсередини: Київ справжній, з глибокими ранами, але мужній, гордий, оптимістичний, готовий зустріти Перемогу та знову розквітнути.

Ми так і зробили. Разом з професором Стефаном Юнге пройшлися тихими вуличками та двориками вздовж Володимирської, де несподівано виринають на стінах сильні графіті та загадкові скульптури; подивилися вже залатані місця прильотів, зокрема, на дитячому майданчику у парку Шевченка; влаштували фотосесію біля залишків Берлінського муру навпроти Німецького посольства;  а під Михайлівським Золотоверхим монастирем, на «виставці» розбитої російської техніки та ракет відчули гордість за наші Збройні Сили.

Зайшли у легендарну книгарню «Є» за Національною Оперою. Ця книгарня у милому підвальчику першою у Києві почала орієнтуватися лише на українську книгу. Там вибрали для Стефана цікаве сучасне видання про українську кухню, і за філіжанкою кави помріяли про наступні зустрічі. 

Проїхавшись фунікулером та пробігшись Подолом, рушили з центру міста до його околиць, де дух сьогодення більш відчутний. Лук’янівка, Сирець, Бабин Яр, Дорогожичі, Подільський Узвіз, Куренівка. А завершили подорож оригінально – ретро-трамвай, хитаючись та грізно гуркочучи, відвіз нас через ліс до Пущі-Водиці, де гість відпочив у прекрасному парку над кручами центрального ставка.

Настав тихий вечір, і час було поспішати назад до Міста – за декілька годин у Стефана поїзд на Перемишля і далі до Берліна.


Опублікований: 24-09-2023

Дві довгоочікувані події:

Inprodmash & Upakovka виставки технологій для харчової промисловості, яка проходила в АККО Інтернешнл Виставковий Центр

ХII Міжнародна спеціалізована науково-практична конференція "Тренди Lean-виробництва та пакування харчової продукції".

Колеги із сусідньої країни запитують - як у наших умовах таке можливо? Куди подівся ваш страх?

Відповідаємо. Наш страх нікуди не подівся, він з нами. Проте, після трьох років тиші бажання до дискусії та спілкування, до нових знань, бажання показати власні здобутки світу виявилися сильнішими. Взаємопідтримка, участь у заході фахівців харчової галузі із провідних підприємств, наукових установ та університетів, а також підтримка колег із Азербайджану, Молдови та Німеччини зробили ці події знаковими.

Звісно, День був плідним завдяки чистому небу, на сторожі якого стоять Збройні Сили України. 

Детальніше про Виставку:

https://nuft.edu.ua/.../nuxt-na-vseukrayinskomu-tizhni...

Детальніше про Конференцію:

https://nuft.edu.ua/.../pro-trendi-lean-virobnicztva-ta...


Опублікований: 21-09-2023

Картинка на етикетці передає відчуття насолоди, коли твоя розробка, здобувши перемогу у міжнародних конкурсах, пройшла експертизу та задокументована у патенті на винахід. Коли у тебе все попереду, захист магістерської - через пів року, а ти маєш потужну підтримку наукового керівника, авторитетних вчених Кафедри та світу, робиш світ красивішим і твої здобутки визнаються.

Автори нового патенту – магістрантка Ольга Степанова та команда вчених Кафедри. Патент закріплює права на багатофункціональну картонну упаковку для стаканчиків із йогуртом, яка легко складається та перероблюється, тому що виготовлена фальцюванням без склеювання. На додачу упаковка виконує навчальну функцію, що подовжує термін її використання і сприяє збільшенню продажів.Опублікований: 11-09-2023

Наші здобувачки завершили стажування у Фінляндії, у компанії із виробництва картону та пакувальних матеріалів Metsa Board. Успішно виконали насичену програму – ознайомилися із заготівлею деревини, її обробленням, виробництвом картону та упаковки, працювали у дослідницькій лабораторії та R&D центрі на інноваційному обладнанні, у дизайн студії та демонстраційному центрі для роботи з клієнтами Pro Nemus.

Приємним доповненням була спільна робота та неформальне спілкування з групою німецьких студентів та фахівцями у галузі дизайну та виготовлення упаковки.

На завершення наші дівчата здійснили подорож Фінляндією та її столицею Гельсінками.

Це вже третє велике стажування, що відбувається за підтримки професора Берлінського університету Стефана Юнге.

Студенти вкотре впевнились, що знання, отримані в Університеті, та володіння англійською мовою відкривають широкі перспективи для професійного та особистого зростання як в Україні, так і за кордоном.


Опублікований: 06-09-2023

Посвята у студенти ННІТІ!

1 вересня у Навчально-науковому інженерно-технічному інституті ім. акад. І.С. Гулого відбулася урочиста подія, яку першокурсники та їх батьки запам’ятають назавжди – посвята у студенти🥳

Цього року дружна сім’я інституту поповнилася здобувачами освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр». Їх щиро привітали наш директор, заступник директора та гаранти освітніх програм.

За традицією інституту, студенти інституту підготували для першачків і гостей університету атмосферний святковий концерт.

Щиро вітаємо першокурсників Навчально-наукового інженерно-технічного інституту із початком нової історії, яку вони напишуть разом зі своєю Альма матер!❤️💛💙


Опублікований: 01-09-2023

Наша випускниця Марія Аліпатова продовжила навчання і успішно захистила магістерську роботу у Берлінському університеті прикладних наук. Її науковими керівниками були доцент нашої кафедри Наталія Кулик та професор Берлінського університету прикладних наук Стефан Юнге.

Тема роботи – «Випробування нових зразків стретч-плівки на основі вторинної сировини» є актуальною в умовах економіки замкненого циклу і необхідності перероблення використаної упаковки.

Комерційні зразки, досліджені Марією, були представлені на стенді компанії Dow Chemical під час виставки Interpack 2023. До речі, на іспанському заводі компанії Dow Chemical Марія проходила річне стажування, коли навчалася у нашому Університеті.

Дякуємо партнерам з Берлінського університету прикладних наук і особливо професору Стефану Юнге за підтримку українських студентів.