Новини
Студентка Тетяна Піскурська перемогла у конкурсі наукових робіт із актуальних проблем пакувальної індустрії «Золотий каштан 2024». Організатори конкурсу - Міністерство освіти і науки України, Клуб Пакувальників та редакція журналу «Упаковка» щиро вітають Тетяну з перемогою. А найбільше радіють здобуткам Тетяни її одногрупники, наші викладачі та її наукова керівниця - Наталія Кулик.
Доцентка Наталія Кулик презентувала наш Університет на двох важливих подіях.
Перша подія – конференція «Пакувальна індустрія 2024», яка проходила у місті-герої Бучі. Тематика Конференції - пакувальна індустрія України у воєнний час, інформаційне забезпечення пакувальної індустрії, тренди інноваційної сталої упаковки, екологічні проєкти у територіальних громадах, вторинна пакувальна сировина, полімерна упаковка, паперове пакування, тенденції цифрового виготовлення та оздоблення етикеток, відходи упаковки очима дизайнерів та інші актуальні питання, які, до речі, вже вивчаються студентами нашого Університету.
Ми почули актуальні доповіді пакувальників з України, Австрії, Бразилії, Латвії та Великобританії. Приємно чути привітання від світових об’єднань пакувальників, Організації об'єднаних націй з промислового розвитку (UNIDO) і представників територіальних громад.
Наша ж представниця Наталія Кулик розповіла пакувальному товариству про підготовку фахівців у галузі пакування, поліграфії та дизайну упаковки, де НУХТ є лідером.
Під час конференції проходила виставка плакатів «ВІЙНА. УКРАЇНА. БУЧА...», ініційована журналом «Упаковка». Сподіваємося, що плакати будуть поширені скоро на нашій Сторінці.
Друга подія – 15 Міжнародна конференція «Інноваційні технології з’єднання новітніх матеріалів», яку організовують наші партнери – Політехнічний університет Тімішоари разом з Дослідницьким інститутом зварювання і випробовування матеріалів (Тімішоара, Румунія). Наталія Кулик зробила доповідь про виготовлення та тестування полімерної упаковки із додаванням вторинної сировини. Ця робота проводиться командою наших пакувальників – викладачів і студентів протягом декількох років, а значна частина досліджень була зроблена магістранткою Марією Аліпатовою під час річного стажування в Іспанії на підприємстві хімічної компанії DOW.
Дякуємо нашим захисниками за те, що можемо жити і робити свою справу.
Опублікований: 10-11-2024
8 листопада викладачі нашої кафедри Олена Чепелюк та Олександр Чепелюк відвідали Спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №320, м. Київ.
Представники кафедри яскраво презентували факультети та інститути, їх освітні програми та незліченні можливості для студентів. Особлива увага була звернена на 133 та 186 спеціальності.
Запросили на професійні майстер-класи: «Застосування лазерів для виготовлення упаковки», «Проєктування гнучкого паковання у програмі AutoDesk Inventor» та на наступний День вступника НУХТ, де можна буде докладніше дізнатися про умови вступу і де завжди очікують приємні сюрпризи від приймальної комісії.
Опублікований: 08-11-2024
28.10.2024 року в Щасливському академічному ліцеї відбулася профорієнтаційна зустріч із представником ВНЗ Бойком Юрієм Івановичем, доцентом, кандидатом технічних наук Національного університету харчових технологій, кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв.
Під час зустрічі здобувачі освіти дізналися про співпрацю Щасливського академічного ліцею з Національним університетом харчових технологій, різноманітність факультетів та спеціальностей, форми здобуття освіти, освітні ступені, особливості вступу, переваги навчання в НУХТ (диплом європейського зразка, сучасна матеріально-технічна база, навчання та практика за кордоном, участь студентів у міжнародних конкурсах та бізнес-проектах, можливість отримання грантів на перше робоче місце і т.д.), робототехніку, а саме: робототехнічні комплекси пакувальних виробництв і інжинірингові харчові та біотехнологічні виробництва, переглянули профорієнтаційний фільм про вищу освіту, яка забезпечує фундаментальну майбутню професійну підготовку майбутніх абітурієнтів, здобуття громадянами ступенів вищої освіти відповідно до їх покликань, інтересів і здібностей.
Старшокласники отримали запрошення на дні відкритих дверей університету, майстер-класи та подякували Юрію Івановичу за цікаву змістовну зустріч.
Опублікований: 01-11-2024
186 спеціальність Видавництво і поліграфія в тренді. До нас на кафедри знову завітали учні на майстер клас до Юрія Доломакіна і цього разу - це цілий клас. Викладач поділився своїми знаннями з моделювання паковання, показав сучасні програми для проектування гнучких паковань харчових продуктів. А Олексій Губеня розповів про умови вступу і умови навчання в НУХТ. Сподіваємося побачити цих учнів осінню в списках наших здобувачів.
Опублікований: 01-11-2024
Інженерно-технічні студії від ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого тривають на осінніх канікулах. Викладачі кафедри МАХФВ Юрій Доломакін продемонстрував оригінальний мйстер-клас з проектування гнучкого паковання, а Юрій Бойко продемонстрував лазерне вирізання. Гарант освітньої програми Видавничої поліграфічна справа Олена Чепелюк розповіла про умови вступу та навчання в НУХТ на даній спеціальності.
Опублікований: 31-10-2024
Недалеко вже той час, коли перед сьогоднішніми учнями 11 класу постане гостре питання вибору майбутньої професії, спеціальності та подальшого їх навчання. Тому, вже сьогодні учнівська молодь зацікавлена у ознайомлені із можливими сучасними професіями та вибору того навчального закладу, який забезпечить їх майбутнє стабільне існування.
Останнім часом, тісний зв'язок встановився між кафедрою МАХФВ та Вишгородським ліцеєм №1. Незважаючи на усі труднощі, які переживає зараз ліцей у зв’язку із наслідками минулорічного російського обстрілу, завдяки керівництву ліцею та його співробітникам – особисто пані Немовій Тамарі, 23 жовтня 2024 року була організована зустріч учнівської молоді 11 класу із представником нашого університету доцентом Удодовим Сергієм. Під час зустрічі учні були ознайомлені із Національним університетом харчових технологій, як провідного навчального закладу із підготовки майбутніх фахівців харчової промисловості. Молодь була ознайомлена із умовами навчання та професіями, які вона може отримати. Звісно, часу на спілкування завжди не вистачає, але попереду своєчасно заплановані заходи НУХТ – як то: 26 жовтня день відкритих дверей НУХТ, 31 жовтня – день відкритих дверей кафедри МАХФВ. Слухачі були запрошені на ці заходи, оскільки при зустрічі був проявлений певний інтерес до навчального закладу. Сподіваємося побачити сьогоднішніх учнів ліцею серед майбутніх наших здобувачів.
Опублікований: 23-10-2024
Здобувачі групи ВП-1-5М підтверджують свої теоретичні знання з дисципліни Інноваційне обладнання поліграфічних та пакувальних виробництв на практиці
Опублікований: 16-10-2024
Буває, що сонечко сяє не тількі на небі але й в души. Саме це відчули сьогодні студенти і викладачи НУХТ, коли відвідували компанію Univest Marketing у Фастові. Групі були представлені цікаві презентації про історію та сьогодення компанії, тренди у сучасному пакованні та впровадження принципів ощадливого виробництва. Це, а ще чудова дружня командна атмосфера в колективі, викокий професіоналізм та прагнення до досконалості дозволили зайняти компанії позицію лідера серед українських виробників паперової та картонної упаковки. Фантастичні емоції група отримала від екскурсії на виробництво, де виготовляється різноманітна пакувальна продукція, яка постачається у 15 країн Європи. Серед розмаїття асортименту багато зразків, які отримали призи на національних та всесвітніх конкурсах на кращу упаковку. Ми раді співпрацювати з компанією у підготовці фахівців за спеціальностю 186 Видавництво та поліграфія. Дякуємо Univest Marketing за гостинність, теплу атмосферу, чудову організацію та смачний обід! Бажаємо подальших успіхів!
Опублікований: 11-10-2024
Здобувачі групи ОХ-1-5 разом з куратором Оленою Бабановою відвідали підприємство Млин Медія. Студенти побачили роботу поліграфічного відділу, ознайомилися з будовою і роботою різноманітного обладнання для друку. Запросили і показали свою роботу наші студенти групи ВП-2-7 Сергій Зозуля та Роман Савчук. Дякуємо нашим друзям за зікаву екскурсію.
Опублікований: 04-10-2024
Біотехнологічний ліцей «Радовель» у Коростенському районі – це надсучасний освітній простір, максимально адаптований для розвитку дітей, де вчать самостійно мислити і самостійно приймати рішення. Інфраструктура Ліцею вразила нашого аспіранта Олександра Зьоменка – нові приміщення, стильний дизайн, стадіон, футбольне поле і спорткомплекс, їдальня, гуртки і студії з кулінарії, дизайну і шиття, образотворчого і музичного мистецтва тощо.
Олександр спілкувався із учнями про інновації у біотехнологічній галузі – виробництво ліків і косметики, нових харчових продуктів і добавок, біопалива. Директор Ліцею, Леся Дорошенко наголосила на відкритості Ліцею до співпраці.
Опублікований: 26-09-2024
З метою надання домоги старшокласникам ліцею №30 ЕКОНАД обрати свою майбутню спеціальність була проведена зустріч з доценткою НУХТ Наталією Кулик та випускником ліцею, а нині магістрантом університету Олексієм Яценко. Олексій закінчив бакалаврат за спеціальністю 186 Видавництво та поліграфія, ОП «Комп’ютерний дизайн та виготовлення упаковки», отримав диплом з відзнакою, успішно пройшов практику у відомій компанії ТАС Евотек і отримав запрошення на роботу у дизайн студії. Це – чудовий приклад для наслідування та вибору саме НУХТ для подальшого навчання. Майбутні абітурієнти почули про переваги навчання в НУХТ, різноманіття спеціальностей та освітніх програм, серед яких неодмінно можна знайти таку спеціальність, яка стане справою та захопленням на все життя. Слухачи також отримали запрошення на Дні гостинності та Дні відкритих дверей в Національному університеті харчових технологій та відповіді на свої запитання.
Опублікований: 24-09-2024
17 вересня 2024 p. у рамках спеціалізованих виставок «Inprodmash» і «Upakovka» наш університет спільно з Інститутом продовольчих ресурсів НААН і виставковою компанією «АККО Інтернешнл» провів ХII Міжнародну спеціалізовану науково-практичну конференцію «Тренди Lean-виробництва та пакування харчової продукції». Незмінним модератором заходу виступив завідувач кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв, професор Олександр Гавва.
Відкрив роботу конференції проректор нашого університету з наукової роботи Сергій Токарчук. Він привітав учасників, побажав цікавих доповідей, плідних дискусій, корисного взаємозбагачення досвідом та ідеями.
Спікерами заходу виступили науковці НУХТ і НААН, керівники й фахівці провідних підприємств, а також міжнародні спеціалісти галузі.
Жваве обговорення викликали доповіді щодо використання штучного інтелекту в системах контролю якості продукції Євгена Ковніра (агрохолдинг «Астарта»), зниження енерговитрат у відцентрованих сепараторах Анатолія Чуприни (дочірнє підприємство «ҐЕА Україна»), підготовчих етапів до упровадження заходів операційного вдосконалення на ТОВ «Агро-Юг-Сервіс» Мирослави Недзельської (ТОВ «Агро-Юг-Сервіс»), перспектив експорту української продукції в країни Близького Сходу та Африки Суври Чакроборті (AMC Overseas).
Традиційно активну участь у конференції взяли вчені кафедр Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого, Навчального наукового інституту харчових технологій та Навчально-наукового інституту економіки і управління нашого університету. Про підготовку фахівців із Lean-виробництва в Україні та для пакувальної і поліграфічної галузей розповіли доцентки Оксана Вашека і Наталія Кулик. VACCP, як необхідній складовій системи безпечності виробництва екологічної тари був присвячений виступ професорки Оксани Шульги. Маркетингові тренди у сфері вегетаріанських харчових продуктів висвітлила доцентка Світлана Ткачук. Результатами своїх досліджень поділились і здобувачі освітньо-наукового ступеня PhD, представивши низку цікавих актуальних доповідей.
Як і завжди учасники конференції висвітлити й обговорили нові інноваційні розробки та окреслили тенденції розвитку кола наукових задач, пов'язаних із пріоритетним розвитком харчової промисловості України. Продовжуємо тримати науковий фронт й спільно працюємо на майбутнє! Дякуємо нашим захисникам і захисницям за цю можливість!
Опублікований: 17-09-2024
Із початку 30 років вчені Кафедри створюють інновації у виробництві спирту, алкогольних напоїв, квасу, ферментованих газованих напоїв тощо. Тепер особливий інтерес наших фахівців виник до пробіотичного ферментованого напою на основі чайного гриба – Комбучі.
Чайних гриб – делікатний, хитрий і вередливий: дома у банці росте без проблем, а промислові апарати не любить. Тому виробляти Комбучу у великій кількості є справою непростою.
Секретами промислового виробництва Комбучі поділився на виставці «ProStorExpo» наш доцент Сергій Удодов. Свій досвід він також передає на лекціях в Університеті, а разом із нашими студентами та підприємством «КОМБУЧА УКРАЇНА» впровадив у місті-герої Ірпені технологічний комплекс виробництва цього корисного і смачного напою.
Опублікований: 13-09-2024
Поки більшість першокурсників у перший день заповнюють анкети, радісно слухають перші настанови, інструктажі, правила внутрішнього розпорядку і академічної доброчесності, знайомляться з модульно-кредитною системою ... Наші ж студенти почали першу зустріч поза межами рамок: із усмішки, доброго слова, обережного знайомства, пошуку точок дотику, разом почули думки кожного, і, нарешті зрозуміли – ми раді один-одного бачити та готові спільно працювати. Все інше - встигнемо. Найцікавіше – попереду.
Звісно, ми познайомилися з укриттями, вони у нас комфортні, чисті та з інтернетом.
Традиційно першокурсники продовжували знайомство у парку Шевченка, на Лисій горі або Голосіївських озерах. Зараз це не на часі, але Перемога буде, а ми старанно робимо свою роботу. Із повагою до тих, хто Найкращий, хто попереду боронить і визволяє Україну, наші студенти візьмуть максимум від навчання і за декілька років будуватимуть мирне та квітуче життя.
Майбутні покоління студентів не будуть знайомитися з укриттями, але святкуватимуть початок навчання як цивілізована Європейська молодь – радісно та зі смаком. Ми ж радимо вступникам звернути увагу на освітні програми, на яких перша зустріч протягом останніх 140 років починалася і завжди буде починатися із усмішки:
Бакалавр:
- Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв
- Комп'ютерні технології дизайну і виготовлення упаковки
Магістр:
- Інжиніринг харчових виробництв
- Інжиніринг фармацевтичних та біотехнологічних виробництв
- Інжиніринг поліграфічних та пакувальних виробництв
Опублікований: 12-09-2024
Здобувачі спеціальності 186 «Видавництво і поліграфія» відвідали типографію Wolf https://wolf.ua/ru/about/. Для них була проведена ознайомча екскурсія на виробництво, де студенти побачили вражаючий парк машин офсетного друку, новітне обладнання цифрового друку, а також обладнання для додрукарської підготовки і післядрукарської обробки. Компанія виготовляє широкий асортимент продукції, який включає рекламную і сувенірную продукцію, упаковку, канцелярькі товари та багато іншого.Студенти дізналися багато цікавого і навідь отримали запрошення на практику і роботу у майбутньому.
Опублікований: 12-09-2024
Навчальний рік студенти НУХТ спеціальності 186 «Видавництво і поліграфія” розпочали з відвідування виставки друку і реклами REX-T-REX 2024, яка проходить з 10 по 12 вересня 2024 года в виставковому центре «АККО Интернешнл» у Києві. Ця подія об‘єднує професіоналів поліграфічної індустрії и реклами і надає унікальну можливість ознайомитися з інноваційними технологіями та продуктами, поспілкуватися з фахівцями та отримати цікаву інформацію і зразки
Опублікований: 10-09-2024
Конференція 'Packaging innovation'.
Презентація Наталії Кулик - про підготовку фахівців для пакувальної галузі.
Детальніше:
https://www.facebook.com/MAFFP.NUFT/videos/968684391405046
Опублікований: 08-07-2024
Поповнення на кафедральній книжковій поличці
.
Опублікований: 05-07-2024
Завершуємо 139-й сезон, пишаємось Університетом, приймаємо виклики і
впевнено дивимось у майбутнє.
Слава Україні і слава Силам Оборони!
Опублікований: 02-07-2024
Виробнича практика магістрантів ОП «Інжиніринг поліграфічних та пакувальних виробництв» почалась з екскурсії разом з гарантами ОП доцентами Чепелюк Олени Олександрівни і Чепелюком Олександром Миколайовичем в компанію ТАС Евотек, яка є однією з провідних компаній в Україні та Європі з виробництва гнучких пакувльних матеріалів та упаковки для харчових продуктів і промислових товарів. Ексурсанти ознайомились з організацією виробництва, технологічним обладнанням, дізналися багато цікавого та корисного про технологію виготовлення та властивості полімерних пакувальних матеріалів. Дякуємо керівництву компаніїї ТАС Евотек за підтримку наших студентів та плідну співпрацю.
Опублікований: 12-06-2024
Фармацевтична фірма ''Дарниця'' знайомить із виробництвом. Майбутні механіки-фармацевти разом із нашими випускниками – молодими інженерами та авторитетними фахівцями «Дарниці» мандрували її безмежними цехами, ділилися досвідом, вивчали сучасне обладнання для виробництва таблеток, препаратів в капсулах, мазей і паст, ін’єкційних препаратів, настоянок та екстрактів.
Продовжується нерозривність традиції, зароджуються нові корисні дружні зв'язки, накопичується досвід та приходить усвідомлення - професію вибрано правильно, бути інженером - круто!
Опублікований: 25-05-2024
Днями доцент кафедри МАХФ Юрій Бойко відвідав Курінський заклад середньої освіти І-ІІІ ступенів. Юрій Іванович розповів 11-ти класникам про навчання і умови вступу на наші спеціальності, розповсюдив рекламну інформацію і запросив на День відкритих дверей НУХТ на 18 травня. Дякуємо керівництву школи за теплу зустріч і сподіваємося на подальшу співпрацю
Опублікований: 07-05-2024
На початку квітня 2024 р. викладач нашої кафедри доц. Сергій Удодов завітав у рідну школу - Вишгородський ліцей №1, яка пережила неприємні події влітку 2023 р. та в даний момент відбудовується після отриманих руйнувань. Відбулася тепла зустріч з директором Олегом Івановичем і колективом вчителів, згадали шкільні роки і домовилися про он-лайн зустріч з учнями 10-11-х класів, оскільки заняття в цьому навчальному році в ліцеї проводяться тільки в режимі он-лайн.
І ось, ця хвилююча мить настала 19 квітня 2024 р. Наш гарант доц. Олексій Губеня, доц. Сергій Удодов і відповідальна за профорієнтаційну роботу кафедри ст. викладач Олена Бабанова в режимі відеоконференції презентували учням 10-11-х класів Вишгородського ліцею №1 Національний університет харчових технологій. Учні із зацікавленістю ознайомилися із Навчально-науковим інженерно-технічним інститутом ім. акад. І.С. Гулого та освітніми програмами «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв» та «Інжиніринг фармацевтичних та біотехнологічних виробництв».
Щиро вдячні директору школи Олегу Івановичу, завучу Аллі Анатоліївні та вчителю з хімії Тамарі Немовій за організацію зустрічі та гостинність!
Опублікований: 26-04-2024
Завершується переддипломна практика студентів 4 курсу спеціальності «Видавництво і поліграфія». Завдякі співпраці з провідними компаніями пакувальної та поліграфічної галузі, наші студенти мають змогу отримати цінні практичні навички та спробувати свої сили у виконанні виробничих завдань. Олексій Яценко успішно виконав програму практики під керівництвом Вадима Барановського, начальника дизайн студії ТОВ «ТАС ЕВОТЕК» та зарекомендував себе як переспективний фахівець. Попереду ще захист кваліфікаційної роботи на здобуття освітнього ступеня «бакалавр». Але мрія Олексія продовжити роботу у компанії, яка підкорила його високими професійними стандартами та дружньою атмосферою у колективі, скоро може стати реальністтю. Дякуємо директору компанії, Денису Пригодію та колективу ТОВ «ТАС ЕВОТЕК» за допомогу у підготовки кадрів.
Опублікований: 25-04-2024
Першокурстники НУХТ спеціальності 186 «Видавництво та поліграфія» постійно розширюють свій світогляд та занурюються у захоплюючий світ своєї професії. На цей раз завдяки відвідуванню музею книги і друкарства України, якій знаходиться у самому центрі Києва, на території Києво-Печерської лаври. Це найбільший музей книги в країні, розташований у будівлі давньої монастирської друкарні, що діяла протягом майже чотирьох століть. Експозиція Музею складається з багатих скарбів книжкової культури українського народу, які відображають історію вітчизняної книги від найдавніших часів Київської Русі до сьогодення. Незабутні враження від експозиції музею, яка включає зразки стародавніх рукописних книжок та перших віддрукованих зразків, перше обладнання для друкування на папері та перші автоматичні друкарські верстати початку минулого сторіччя і ще багато чого дуже цікавого.
Опублікований: 19-04-2024
Студенти першокурстники НУХТ спеціальності 186 «Видавництво та поліграфія» вперше відвідали IFFIP – міжнародний форум харчової промисловості та упаковки, де мали змогу ознайомитися з інноваціями у сфері виготовлення та використання упаковки, поспілкуватися з провідними фахівцями галузі та прийняти участь у церемонії нагородження переможців конкурсів на кращу упаковку «Українська зірка упаковки», «Українська етикетка» та студентського конкурсу «Упаковка майбутнього». Участь у таких подіях сприяють кращому розумінню своєї майбутньої професії та мотивують на творчі досягнення.
Опублікований: 18-04-2024
90 конференція молодих вчених...
Традиційно, наші молоді науковці та здобувачі діляться своїми науковими розробками на Конференції молодих вчених. І традиційно, беруть участь у секції із машинобудування, інжинірингу харчових, фармацевтичних та біотехнологічних виробництв.
Із актуального та цікавого цього разу ми почули наступне.
Разом із директором дивізіону «Технології сепарації та компоненти» компанії «ГЕА Україна» Анатолієм Чуприною поринули у тонкий світ сепараторів та іншого обладнання для розділення рідинних систем, дізналися про шляхи їх енергоефективності. Висновок – хочемо продовжити знайомство з даною тематикою та запрошуємо доповідача на гостьові лекції.
Директор компанії із продажу, монтажу та технічного сервісу фармацевтичного обладнання АТ «Інженерія» Сергій Трудько представив інноваційні проекти, реалізовані Компанією та навів сучасні тенденції удосконалення машин для пакування таблеток у блістеру упаковку.
Здобувач Іван Тимченко представив інновації у допоміжних пристроях для точного та високопродуктивного оброблення деталей свердлінням і фрезеруванням.
Як знизити вібрації у процесі механічного оброблення матеріалів та підвищити точність їх виготовлення – про це розповів Ярослав Погорєлов.
Аспірант Олег Дятел представив ряд розробок із удосконалення процесу та обладнання для виробництва функціонального пробіотичного ферментованого напою комбучі.
Шануємо творчу молодь, яка продовжує науковий поступ, ідучи через терни до зірок, та дякуємо авторитетним вченим, які передають молоді безцінний досвід.
Опублікований: 15-04-2024
Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти висловило подяку професору Олександру Гавві за роботу у складі галузевої експертної ради з механічної інженерії і внесок у роботу галузевих експертних рад та Національного агентства забезпечення якості вищої освіти загалом.
Професор Олександр Гавва – сильний та відповідальний дослідник і викладач, куратор потужної наукової пакувальної школи, фундатор трьох освітніх програм, які разом з іншими під його керівництвом є успішними та здобули визнання у світі. Працюючи у галузевій експертній раді, Олександр Миколайович прикладає зусиль для розвитку механічних спеціальностей, знайти кращі риси та інноваційні практики та надихає інших до постійного розвитку.
Опублікований: 29-03-2024
Один день з життя сервісного відділу…
Лідер ринку лабораторного обладнання - Хімлаборреактив запросив наших студентів на свої виробничі потужності, де вони занурилися у роботу сервісного відділу. Розбирали, шукали несправності, налаштовували лабораторне та технологічне обладнання для фармацевтичної, біотехнологічної, хімічної, харчової та інших галузей промисловості. Серед цікавого – розібралися у конструкціях та особливостях обслуговування вагових пристроїв, спектрографів, автоклавів, жарових печей, мікроскопів, «мініфарзаводу» - комплексу обладнання для виробництва лікарських засобів із універсальним приводом.
Корисний досвід – після роботи з обладнанням розібрали допущені помилки.
До речі, демонстрували роботу обладнання та його налагодження магістранти ННІТІ, які успішно працюють у Компанії та навчаються в Університеті.
Цінуємо увагу адміністрації та фахівців Хімлаборреактиву!
Опублікований: 29-03-2024
Отримали подарунок від компанії Нібулон - книгу «Хлібний капітан України». У книзі зібрано спогади про засновника «Нібулона» Олексія Вадатурського, який загинув у власному будинку внаслідок російської агресії.
Олексій Вадатурський створив та керував потужною компанією Нібулон, яка спеціалізується на вирощуванні зернових та олійних культур, їх зберіганні та транспортуванні, експорті, а також створила потужний річковий флот на Дніпрі та Південному Бузі.
Про діяльність Олексія Вадатурського та компанію Нібулон ми часто згадуємо у наших дописах, на лекціях та під час тематичних зустрічей зі школярами та студентами коледжів. Наводимо приклади сучасних зернових елеваторів та перевантажувальних комплексів, які активно будуються у різних куточках України. Розповідаємо про відродження судноплавства на українських річках – компанія Нібулон інвестували значні ресурси у створення річкових портів та інфраструктури для зберігання, відвантажування та перевезення зерна. Зернові порти компанії розкинулися Дніпром від Чорного моря до Переяслава, і Південним Бугом від Миколаєва до Вознесенська. До початку російської агресії флот Нібулона вниз за течією Дніпра віз їжу світові - наше зерно, а вверх - іншу продукцію, наприклад, херсонські кавуни.
Нібулон створив власний флот барж та буксирів, побудував корабельні заводи. Вклав значні ресурси у поглиблення річок та відновлення судноплавства.
Компанія під керівництвом Олексія Вадатурського як соціальний проект відродила і пасажирське судноплавство – швидкісні катери на підводних крилах літали між Каховкою, Херсоном, Миколаєвом, Вознесенськом та Кінбургською косою.
Компанія Нібулон працевлаштовує та забезпечує кар’єрний розвиток випускників нашого Університету різних спеціальностей, зокрема, з інжинірингу харчових виробництв та технології зберігання і переробки зерна.
Крім питань розвитку аграрної сфери, зберігання, транспортування і експорту зерна Олексій Вадатурський був благодійником і меценатом, вкладаючи кошти та значні ресурси у розвиток інфраструктури, благоустрою, медицини та інших важливих соціальних сфер. Не гучними словами, а копіткою, невтомною працею піднімаючи Україну. Продовжуючи справу видатних харчовиків-меценатів Бобринських, Терещенків, Харитоненків, Семиренків…
Світла пам’ять світлій людині та патріоту Олексію Вадатурському.
У контексті цієї страшної події не забуваємо інші злочини росіян проти наших промисловців, патріотів та меценатів.
Згадаємо, як століття тому росіяни репресували, знущалися і знищили родину Симиренків - аграріїв, цукровиків, промисловців, суднобудівників, інноваторів у багатьох галузях, меценатів і освітян. (Про них ми згадували у минулих публікаціях https://www.facebook.com/MAFFP.NUFT/posts/2023317977821980
Симиренки займалися цукровим бізнесом, а також виробництвом обладнання для цукрових заводів. Паралель із Нібулоном – Симиренки на своєму машинобудівному заводі побудували перші українські пароплави, які потім курсували Дніпром від Києва до порогів.
На заводах Симиренків панували демократичні традиції, була достойна заробітна плата, чудові побутові умовами. Біля Мліївського цукрового заводу збудували котеджне містечко. Для мешканців Млієва адміністрація заводу збудувала лікарню, аптеку, лазню, крамниці, безкоштовну українську школу і професійне училище. У Млієві побудовано дендропарк з оранжереями, дороги з твердим покриттям, водопровід і газове освітлення. Ймовірно, такої розкоші не знали Київ з Одесою. Уявіть, мова йде про середину 19-го століття (!).
Симиренки піклувалися освітою, наукою, культурою і медициною. Їхнім коштом видане друге видання Кобзаря, а Тарас Шевченко був постійним гостем Симиренків та його підприємств, часто проводив просвітянські заходи для працівників.
На честь представника цієї родини – Платона Симиренка, його діти назвали виведений ними сорт яблук – Ренет Симиренка (так, Симиренки також захоплювалися садівництвом).
Лев Симиренко за проукраїнську позицію у 1879 році був засланий російською окупаційною владою до Сибіру.
Лева Платоновича застрелили російські чекісти у 1920 році. За загадкових обставин, з приходом окупаційної влади у Києві загинули два його брати – Микола і Олексій.
У 20-х роках окупанти націоналізували господарство Симиренків, і на його території створили станцію садівництва. Першим її директором був син Льва Симиренка Володимир.
Володимир Львович Симиренко у 1933 році був ув'язнений за участь у “антирадянській шкідницькій організації”, перебував у Херсонській виправно-трудовій колонії. У 1938 року його знову заарештовано і розстріляно, ймовірно, за альтернативні шляхи розвитку садівництва, які не відповідали думці окупантів і особисто сталіна.
Такі дві паралелі. Дві родини наших патріотів, яких з інтервалом у століття чекала схожа доля.
Така незмінна кровожерлива поведінка вбивць-росіян. Такою незмінною вона була із початку їх появи у заліських болотах, і навряд чи зміниться колись. Вбивати, тероризувати, грабувати, знущатися, брехати.
Добрі справи ж і Олексія Вадатурського, і родини Симиренків, і всіх наших героїв житимуть у віках.
Опублікований: 11-03-2024
Вітаємо Владислава Якимчука та наукового керівника, куратора наукової
школи пакувальників Олександра Гавву!
Опублікований: 11-03-2024
Відбувся науковий семінар, присвячений звіту здобувачів кафедри щодо стажування у Німеччині.
Здобувачі розповіли про свої здобутки та враження.
Під час стажування вони відвідали Берлінський університет прикладних наук, де прослухали лекцію проф. Стефана Юнге та ознайомилися з лабораторним устаткуванням та процесами дослідження властивостей пакувальних матеріалів;
разом із студентами Берлінського університету прикладних наук пройшли навчальні курси та провели лабораторні дослідження із технології виготовлення паперу та картону у центрі з підвищення кваліфікації для спеціалістів з виробництва паперу у місті Гернсбах;
вивчили питання підготовки сировини до виробництва, основи технологічних процесів та обладнання для виготовлення паперу, автоматизацію та системи контролю, основи теорії кольору та основні властивості паперу та картону;
навчилися користуватися сучасним лабораторним обладнанням та самостійно проводили досліди та тестування;
побували на екскурсії на дослідному виробництві;
разом з німецькими студентами успішно склали підсумкові іспити та отримали сертифікати.
Поїздка до Німеччини залишила незабутні враження:
Позитивні емоції залишилися від уваги та підтримки німецьких колег та насиченої культурної програми – разом мандрували берлінськими площами, вуличками та парками, відвідували легендарні архітектурні та природні пам’ятки, гуляли старовинним містечком Гернсбах, насолоджувалися весняними краєвидами Баден-Вюртембергщини та Шварцвальдерського лісу; займалися боулінгом, більярдом, спортом у тренажерних залах, проводили теплі зустрічі та налагоджували контакти у місцях для дозвілля.
Робота у команді з німецькими студентами дозволила удосконалити англійську мову та налагодити ділові та дружні контакти.
Щиро дякуємо адміністрації Берлінського університету прикладних наук, особисто проф. Стефану Юнге, професіоналам з Papierzentrum за отримані знання та навички, можливість бути частиною цієї команди, за підтримку українських студентів та України!
Опублікований: 08-03-2024
Студентки ННІТІ НУХТ (Ольга Романюк, Євгенія Бабенко, Дар'я Гусакова, Вікторія Карпенко) разом зі студентами Берлінського університету прикладних наук успішно виконали насичену програму стажування у Паперовому центрі у місті Гернсбах та отримали сертифікати https://www.papierzentrum.org/en/overview
Це стажування стало можливим завдяки плідної співпраці НУХТ з Берлінським університетом прикладних наук, персональної підтримці професора Стефана Юнге.
Програма стажування включала вивчення теоретичних основ процесів виготовлення, оброблення та оформлення паперу та паперово-картонних пакувальних матеріалів, а також проведення лабораторних досліджень та випробувань властивостей паперу та картону.
Потужна навчально-технічна база центру, комфортні життєві умови та чудова навколишня природа сприяли ефективному навчанню та спілкуванню між студентами міжнародної групи.
Отримані знання та навички стануть у нагоді при виконанні курсових проектів та кваліфікаційних робіт, а незабутні враження від подорожі до Берліну та Гернсбаху надовго залишаться у пам’яті.
Дякуємо нашим німецьким партнерам за підтримку українських студентів і України!
Students of NNITI NUHT: Olha Romaniuk, Daria Husakova, Yevheniia Babenko and Victoriia Karpenko together with students of the Berlin University of Applied Sciences successfully completed a rich internship program at the Paper Center in Gernsbach and received certificates https://www.papierzentrum.org/en /overview
This internship was made possible thanks to the fruitful cooperation of NUHT with the Berlin University of Applied Sciences, personal support of Professor Stefan Junge.
The internship program included the study of the theoretical foundations of the processes of manufacturing, processing and design of paper and paper-cardboard packaging materials, as well as conducting laboratory research and testing the properties of paper and cardboard.
Опублікований: 22-02-2024
Кращі студентки спеціальності 186 «Видавництво і поліграфія» кафедри МАХФВ ННІТІ, Ольга Романюк, Дар'я Гусакова, Євгенія Бабенко та Вікторія Карпенко відправились на стажування у Німеччину. Стажування почалось з Берліну. Дівчата відвідали Берлінський університет прикладних наук “Berliner Hochschule für Technik”, де професор Стефан Юнге провів лекцію про пакувальні матеріали та упаковку з картону та методи тестування; ознайомив з сучасними лабораторіями для проведення практичних і лабораторних робіт та продемонстрував тести пакувальних матеріалів. Також відвідали виробничу лабораторію з реальним промисловим обладнанням для друкарської та післядрукарської обробки пакувальних матеріалів, а за частуванням обіду у студентської їдальні обговорили свої враження від побаченого.
Наступний день був ще більше наповнений емоціями, адже професор Стефан Юнге та професор Ганс Демановський провели екскурсію по історичній частині Берліну. Група відвідала Рейхстаг, Александрплац, площу біля Бранденбурзьких воріт та багато іншого. Два дні у Берліні були дуже насиченими та яскравими.
Сьогодні дівчата разом з професором Стефаном Юнге та німецькими студентами відправляються до містечка Гернсбах, у відомий серед фахівців центр стажування Paper Center, що знаходиться у північно-західній частині Німеччині, але про це буде згодом.
Опублікований: 11-02-2024
Ком’ютерне моделювання природніх явищ – це не лише супергерої голлівудських фільмів, які, клацаючи по клавіатурі, візуалізують рух цунамі, смерчу, метеориту, глобального зледеніння.
У реальному сучасному житті подібні задачі успішно вирішують інженери під час проектування машин і апаратів.
Наші партнери – керівники та провідні фахівці підприємств харчової, фармацевтичної та пакувальної галузей завітали на семінар доцента Юрія Доломакіна та дізналися, як інженер під час проектування може моделювати і прогнозувати процеси за допомогою сучасних програм, якими знаннями та компетенціями він має для цього володіти.
Ми ж даємо ці знання майбутнім інженерам під час вивчення курсу «Обчислювальна термогідродинаміка» (або, за міжнародною термінологією – «Computational fluid dynamics», CFD). Наші випускники вирішать задачі будь якої складності у майбутній професійній діяльності.
Опублікований: 02-02-2024
Лабораторні заняття студентів поліграфістів-пакувальників у компанії ЕВОТЕК.
Компанія ЕВОТЕК, лідер із виробництва гнучкого пакування, надає свою базу для стажування і проведення лабораторних занять студентів НУХТ, які вивчають комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки.
На черговому занятті у компанії ЕВОТЕК студенти визначали фізико-механічні властивості гнучких пакувальних матеріалів, міцність зварних швів упаковки для чіпсів та майонезу, надійність холодного склеювання упаковки для шоколаду та цукерок, міцність закріплення фарбового шару, відповідність кольоровідтворенню, відстань між фотомітками.
Запаковані продукти, які потребують наступної стерилізації, випробовували на витривалість щодо реторт-обробки в автоклаві, а герметичність пакетів для соусів та заправок випробували на герметичність під тиском та вакуумом за методом Bubble Test (до речі, це цікавий експеримент, радимо наступного разу приєднатися до студентів).
Компанія ЕВОТЕК пильну увагу приділяє безпечності пакувальних матеріалів, а студенти разом з фахівцями перевірили матеріали з друком на вміст залишкових розчинників газохроматографічним методом; бар’єрні властивості упаковки, які забезпечують довготривале зберігання харчових продуктів, визначали на приладах MOCON за показниками кісне- та вологопроникності.
Зазначимо: для майбутнього фахівця це - унікальна можливість навчитися працювати із сучасним обладнанням, опанувати методи тестування, перейняти досвід фахівців, проводити дослідницьку роботу та створювати інноваційну упаковку. Такі фахівці завжди будуть цінуватися. А ми цінуємо увагу фахівців та адміністрації компанії ЕВОТЕК, серед яких є багато випускників НУХТ.
Зберігаємо бадьорий дух і дякуємо Силам Оборони за можливість навчати та навчатися!
Опублікований: 30-01-2024
Другий семестр традиційно почався з виробничої практики бакалаврів спеціальності 186 "Видавництво та поліграфія" у компанії ТАС ЕВОТЕК, з якою НУХТ пов'язує багаторічна плідна співпраця. Щиро дякуємо фахівцям компанії за знання і практичний досвід, якими вони діляться з нашими студентами.
Особлива подяка Директору компанії, Денису Пригодію, к.т.н., випускнику НУХТ, якій сприяє успішної підготовці молодого покоління поліграфістів-пакувальників. Компанія ТАС ЕВОТЕК є однією з провідних і потужних виробників гнучкого пакування в Україні і за її межами, тож під час практики студенти матимуть можливість ознайомитися з повним циклом виробництва від гранул і фарб до готових рулонних пакувальних матеріалів і пакетів з високоякісним поліграфічним оформленням. Отримані знання та навички вони зможуть застосувати при виконанні кваліфікаціних робіт.
Опублікований: 16-01-2024
Наш магістрант Іван Салига разом із командою вчених Кафедри підтвердив права авторської власності на оригінальне рішення упаковки-підставки пенального типу для ліхтарика.
Українці розуміють важливість ліхтариків, особливо якщо упаковка забезпечує додаткові можливості і зручне користування. Чи не так?
Опублікований: 05-01-2024
Україна переможе, а автори, вчені кафедри, вірять - ці нові видання будуть корисними новому поколінню інженерів та науковців, які розбудовуватимуть стратегічні галузі української економіки.
Опублікований: 19-12-2023
Щороку перед Різдвом в Університеті «Штефан чел Маре» у Сучаві (Румунія) збираються колеги та друзі на науковій конференції із харчового та біотехнологічного інжинірингу.
Стало звичкою – під час найтемнішої пори року, після тривалої підготвоки викладачі і студенти збираються, і вирушають у дорогу – через Чернівці і далі різними шляхами до Румунії, де потрапляють на декілька днів у дружні гостинні руки. Дні пролітали миттєво – у компанії колег із Румунії, Польщі, Молдови, Словаччини, Болгарії та Хорватії круговертю йшли зустрічі, презентації, круглі столи, візити на підприємства, прогулянки Карпатами, фортецями та монастирями Південної Буковини, кулінарний туризм.
Цього року, хоча і онлайн, зберегли традицію. Були душею у Сучаві, чули голоси добрих друзів, насолоджувалися, вивчали інновації та презентували наш Університет.
Із цікавого – розробки із очищення водопровідної води, властивостей кокосової олії, функціональних властивостей комбучі, дієтичних добавок на основі моЛозива, рисового борошна у хлібопеченні та багато іншого.
Наша викладачка Катерина Грінінг із командою молодих науковців на пленарному засіданні розповіла про надтонке подрібнення компонетів косметики та лікарських засобів у бісерних млинах. На секціях Конференції були представлені розробки наших наукових шкіл із інжинірингу хлібопекарських, бродильних, фармацевтичних виробництв і пакування: аспірант Олександр Козак з професором Володимиром Теличкуном представили розробки із вакуумного охолодження хліба, аспірант Андрій Лубешко із доцентом Оленою Чепелюк розповіри про використання кавітаційних методів для дегазації водно-спиртових сумішей; Олександр Запорожець доповів про синтез форсункових пристроїв пакувальних машин. Команда магістрантів-фармацевтів - Тетяна Зуєва, Артем Пономаренко і Максим Касинюк розповіли про промислові методи руйнування клітин мікроорганізмів та препарати на їх основі, надтонке подрібнення компонентів лікарських засобів, порушили дискусійне питання виготовлення лікарських форм у вигляді цукерок.
На завершення, під час церемонії закриття, всі зморені та щасливі, із сонними обличчями (не секрет – ми вміємо залишати все на останній момент, тому готувалися всю ніч і ранок) поділилися емоціями, подякували румунським та польським колегам за підтримку у складні часи, і навіть разом з ними заспівали світовий Різдвяний хіт - Тиху ніч.
Дякуємо Збройним Силам, працюємо на Перемогу, мріємо і готуємося до наступних конференцій.
Опублікований: 15-12-2023
Головний інженер фармацевтичної компанії 'ФарКоС' Богдан Данюк поділився досвідом проектування та інноваціями у виробництві лікарських засобів.
Цікавими були оригінальні технічні рішення виготовлення термолабільних препаратів на основі ехінацеї.
Наші студенти та магістранти запрошені на екскурсії та стажування на 'Фаркосі'. Радимо скористатися нагодою, поринути у дивовижний світ фармінженерії, і, цілком ймовірно, знайти свою майбутню цікаву і творчу роботу.
Опублікований: 14-12-2023
Наукова школа пакувальників примножує здобутки та впевнено дивиться у майбутнє: інновації у галузі мехатроніки та робототехніки представив Владислав Якимчук під час захисту дисертації «Структурно-параметричний синтез функціонально-мехатронних модулів робототехнічних комплексів формування транспортних пакетів із харчовими продуктами».
Розробки автора – інноваційні конструкції мехатронних модулів, система рекуперації енергії пневмоприводу під час формування та переміщення пакетів дозволили значно заощадити енергетичні ресурси. Збільшено кількість корисних функцій та забезпечено критерії технічної ефективності мехатронних модулів.
До речі, розробками автора зацікавилися провідні підприємства із виготовлення пакувального обладнання «Фесто», «Інта» і «Завод пакувального обладнання «Термо-Пак».
Авторитетні науковці, члени спеціалізованої вченої ради одностайно підтримали рішення про присвоєння Владиславу Якимчуку наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю «Галузеве машинобудування».
Вітаємо автора роботи та його наукового керівника, куратора наукової школи пакувальників Олександра Гавву.
Опублікований: 13-12-2023
У гостях у Щасливецькому ліцеї...
Перші емоції - радість за учнів, які мають можливість навчатися у таких умовах, та гордість за громади, які піклуються про майбутнє, втілюючи неймовірні проекти.
Ліцеїсти у дискусії показали обізнаність у перспективних галузях економіки та тенденціях на ринку праці. Разом прийшли до висновку, що на полі бою і у тилу перемагають інноваційні технології. Тому нині цінуються фахівці, які їх створюють та підтримують.
Опублікований: 3-12-2023
Наші магістранти стажуються і працюють у HLR – потужній компанії із продажу і технічного сервісу обладнання для лабораторій та підприємств фармацевтичної, харчової, пакувальної та поліграфічної галузей. Ми спостерігаємо за професійним ростом магістрантів, набутим компетенціям, мотивацією та захопленням від роботи.
Завдяки гнучкій політиці компанії HLR наші студенти успішно поєднують роботу і навчання в Університеті.
Ми завітали до HLR, ознайомилися із вражаючою лабораторною базою. Разом із адміністрацією HLR обговорили шляхи майбутньої співпраці, зокрема, використання лабораторної бази для досліджень, лабораторних занять, стажування студентів і викладачів.
Рекомендуємо онлайн-тур у лабораторії та демонстраційний центр HLR, який чекає наших студентів та дослідників https://shop.hlr.ua/3d
Далі буде…
Сьогодні в демо залі компанії Konica Minolta Ukraine студенти та викладачі НУХТ спеціальності «Видавництво та поліграфія» зустрілися зі фахівцями компанії:
👀Познайомилися з зацікавленою молоддю
🖨️Провели лекцію-знайомство з цифровими технологіями друку
📇Показали, як працює цифрова друкарська техніка на прикладі Konica Minolta. Як-от автоматичний друк буклетів 🙀
Нам важливо підтримувати освіту в галузі поліграфії! Запрошуємо молодь на практику та на стажування до нас 🥰
За посиланням можна знайти актуальні вакансії та сміливо на них подаватися https://bit.ly/3sO3Cgd
Опублікований: 30-11-2023
Інноваційний проект: підприємство «Осмофільтр» (www.osmosfilter.com.ua) виготовило вже сотий комплекс для очищення артезіанської води, який незабаром поїде працювати на Перемогу.
У випробуваннях обладнання беруть участь наші магістранти, майбутні фахівці із фармінжинірингу: вони вже розібралися у інноваційному способі знезалізнення артезіанської води, конструкціях фільтрів зворотнього осмосу, вимірювальних приладах, насосах, системах автоматичного керування і особливостях технічного сервісу систем водопідготовки.
Опублікований: 27-11-2023
Сьогодні здобувачі кафедри група ОХ-3-7ск зі своїми наставниками мали унікальну можливість дізнатися більше про таємниці виробництва майонезу та маргарину, завітавши на екскурсію на Київський маргариновий завод. Захоплююча подорож розпочалася з історії становлення заводу та його внеску у харчову промисловість України.
Учасники екскурсії мали нагоду познайомитися з сучасними технологіями виробництва продукції та здивувались величезній автоматизації процесів. Професійний гід, до речі випускник нашого університету, розповідав про важливість маргарину в кулінарії та його роль у забезпеченні більш здорового способу життя.
Особливою частиною екскурсії стала дегустація відомої на ринку продукції. Учасники з задоволенням спробували гамму смаків, висловивши свої вподобання та побажання виробникам.
Крім того, кожен учасник отримав подарунки, які тільки що з'явилися на ринку та вражають своєю ніжною текстурою та відмінним смаком.
Таким чином, екскурсія на Київський маргариновий завод не тільки розкрила таємниці виробництва маргарину, а й поглибила знання про улюблені соуси та додатки, роблячи подорож неповторною та смачною для всіх учасників.
Проведений час на заводі залишить приємні враження та навіть допоможе переглянути відомий продукт з зовсім нового ракурсу.
Опублікований: 23-11-2023
Ректорка Берлінського університету прикладних наук на урочистій церемонії відзначила нашого партнера і доброго друга – професора Стефана Юнге за розвиток співпраці з нашим Університетом, підготовку кваліфікованих фахівців та сприяння їх світовому визнанню.
Опублікований: 22-11-2023
Фармацевтична компанія "ФарКоС" запросила наших студентів на свій завод у місті-герої Гостомелі.
Студенти перейняли досвід проектування і організації виробництва, розібралися у конструкціях обладнання для виробництва таблеток, препаратів у желатинових капсулах і саше.
Головний інженер підприємства Богдан Данюк розповів студентам про плани із розширення виробничих потужностей і запросив приєднатися до дружнього колективу ФарКоСа. Студенти ж діляться позитивними враженнями від візиту, висловлюють шанування фахівцям і адміністрації ФарКоСа за приділену увагу і, очевидно, думають про майбутню співпрацю.
До речі, для нас честь, що фахівці ФарКоСа нині отримують у нашому Університеті ступінь магістра з Інжинірингу фармацевтичних виробництв.
Опублікований: 19-11-2023
«Золотий каштан-2023» визначає переможців…
Цитуючи організатора «Золотого Каштану» Club packagers of Ukraine / Клуб пакувальників України, пишаємося студентами: «Незважаючи на війну, яку нав’язала Україні російська орда, студенти продовжують навчатися та змагатися: у конкурсі наукових робіт «Золотий каштан – 2023» взяли участь студенти 11 вищих навчальних закладів України та Державний університет Квара із Нігерії. Вони представили на конкурс 31 наукову роботу з актуальних проблем пакувальної індустрії…».
Серед переможців Конкурсу – студенти і випускники нашого Університету.
У номінації «Технологія та обладнання для виготовлення пакувальних матеріалів та упаковки» перемогла Марія Аліпатова з конкурсною роботою «Стретч плівка з додаванням вторинної сировини», науковий керівник – доцент Наталія Кулик.
У номінації «Технології пакування та пакувальне обладнання» перемогли Юрій Якимчук і Владислав Скопець із конкурсною роботою «Розробка та дослідження поршневого вібратора для бункерів-живильників з сипким харчовим продуктом», науковий керівник – професор Микола Якимчук
Вітаємо переможців! Дякуємо ЗСУ за можливість навчати та навчатися!
Наші на виставці друку та реклами Rex T Rex.
Це точно цікаво для студентів, які вивчають комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки: компанії Canon Ukraine, Epson Europe, Konica Minolta Ukraine, Xerox, Медіа Прінт Україна, Колібрі, MANGO PRINT та багато інших представили обладнання для друку і післядрукарського оброблення, текстильні вироби з друком, упаковку, етикетки, сувенірну та рекламну продукцію, мерч тощо.
Консультації фахівців, отримана інформація та зразки продукції допоможуть зробити професійні оригінальні дипломні проекти, на захист яких ми радимо згодом завітати.
Опублікований: 16-11-2023
Готові працювати у сильній команді: лідер фармацевтичного ринку - АТ 'Фармак' вивчає нас, а ми - 'Фармак'.
Опублікований: 11-11-2023
Компанія Olkom не потребує реклами. Проте потребує фахівців з інжинірингу і звертає увагу на наших студентів.
Радіємо за студентів, які на запрошення Заводу поринули у дивовижний процес перетворення екологічно чистої соняшникової олії у такі добре відомі продукти, і віримо – студенти стануть фахівцями, продовжать традицію і підніматимуть на новий рівень харчові виробництва.
Опублікований: 03-11-2023
Подарунок від професора Стефана Юнге та колег із Берлінського університету прикладних наук – підручник «Основи пакування». Це видання про дизайн і виготовлення упаковки, її тестування, пакувальні технології та обладнання, робототехніку, екологічність та утилізацію.
Приємного і корисного читання!
ВП-3-6 - краща група НУХТ у номінації «За активну наукову і міжнародну діяльність».
Група навчається за програмою ''Комп’ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки''.
Студенти групи відзначаються відповідальністю, активною життєвою позицією, участю у культурному і громадському житті, у міжнародній діяльності. Вони є прикладом для наслідування, гідно представляють наш Університет і працюють на нашу Перемогу, кожний на своєму фронті.
Пишаємося і цінуємо наших студентів!
Опублікований: 23-10-2023
Коли складно підібрати слова.
Наш хоробрий друг, професор Берлінського університету Стефан Юнге приїхав до Києва.
Нас поєднують п’ять років насиченої співпраці. Наші студенти за ініціативи професора постійно стажуються у наукових центрах, університетах і на підприємствах Німеччини, Фінляндії та Іспанії; беруть участь у міжнародних конкурсах упаковки, продовжують навчання у магістратурі Берлінського університету.
Після російського вторгнення в Україну Стефан прийняв у Німеччині наших студентів, які рятувалися від російських окупантів.
Хвилюючись за нас, шановний професор вирішив приїхати до Києва, зустрітися з друзями та обговорити майбутні шляхи співпраці. Потрапив під російські ракетні атаки у Львові та дві вчорашні ранкові - у Києві, але тримався як справжній киянин, львів'янин, харків'янин або одесит.
Під час зустрічі професора зі студентами, колективом нашої Кафедри та адміністрацією Інженерно-технічного інституту ми пораділи минулим здобуткам, і обговорили ще більш насичені плани: майбутні стажування студентів, лекції Стефана Юнге у Києві та подорожі Україною.
Доброю традицію стало починати навчальний рік студентів спеціальності «Видавництво і поліграфія» НУХТ з відвідування компанії ЕВОТЕК.ІНК, одного з найбільших у Центральній та Східній Європі виробників гнучких пакувальних матеріалів та упаковки з поліграфічним оформленням для харчової, косметичної, фармацевтичної та інших галузей промисловості https://www.evotekink.com/
Історія компанії тісно пов’язана з НУХТ: засновник і перший власник Укрпластика, саме так раніш називалась компанія,– Олександр Галкин, талановитий бізнесмен, інженер, менеджер, кандидат технічних наук – випускник НУХТ. Багато висококласних фахівців, які зараз працюють у компанії – теж випускники НУХТ. Нещодавно компанію очолив Денис Пригодій, кандидат технічних наук, наймолодший Генеральний директор в історії компанії, якій за десять років пройшов шлях від спеціаліста відділу R&D до найвищої посади.
Під час екскурсії студенти ознайомилися з історією компанії, побачили надсучасне технологічне обладнання, яке забезпечує повний виробничий цикл виготовлення гнучких полімерних пакувальних матеріалів – від гранул та фарб до готових рулонних матеріалів та пакетів.
На виробництві застосовується коекструзійна, дуплекс, триплекс та інлайн ламінація на базі сольвентних та безсольвентних технологій. Здійснюється вакуумна металізація з попередньою обробкою плазмової поверхні плівок. Застосовується електронний дизайн, цифрові та лазерні технології додрукарських процесів. Для підготовки глибокого та флексодруку застосовується технологія стохастичного растрування. На базі підприємства створено науково-дослідний центр, де системно удосконалюється виробничий процес, впроваджуються нові ресурсозберігаючі технології, ведеться розробка нових матеріалів та пропонуються індивідуальні продуктові рішення для розвитку бізнесу.
Інформація, отримана під час екскурсії буде корисною при вивченні фахових дисциплін освітньої програми «Копм’ютерний дизайн та виготовлення упаковки».
Опублікований: 26-10-2023
Фахівці Полтавського заводу медичного обладнання та інструментів діляться з нашими студентами досвідом виготовлення стерилізаційного обладнання.
Студенти вивчили сучасні стерилізатори та автоклави, дізналися про технологію виготовлення обичайок та еліптичних днищ, систему автоматичного контролю та сервоприводи, вакуумного охолодження та конденсацію пари, особливості сучасного дизайну і зручного обслуговування. Конструктори обладнання розповіли про організацію виробництва і пошук методів розрахунку. Викладачі ж раділи - студенти розумітимуть, навіщо їх навчають методам конструювання, пневматиці та мехатроніці, сучасним методам проектування та управлінню інноваційними проектами, і, прийшовши на виробництво, швидко вирішать всі задачі.
Полтавський завод медичного обладнання та інструментів так само сприяє у підвищенні кваліфікації нашим викладачам, запрошуючи на свої виробничі потужності та передаючи цінний досвід виробництва теплообмінної апаратури.
Опублікований: 22-10-2023
Під час дискусії зі студентами фахівці компанії “Food Tech Engineering” Віктор Мусійчук і Андрій Олексюк звернули увагу на дефіцит кваліфікованих інженерів із проектування, монтажу та експлуатації обладнання харчових та фармацевтичних виробництв. У найближчому майбутньому, під час відбудови України, інженери цінуватимуться ще більше.
Незабаром взаємокорисні зустрічі продовжаться, але вже безпосередньо на виробничих потужностях “Food Tech Engineering”.
Опублікований: 17-10-2023
На виставці Public Health, після трьох років дистанційки та відсутності спілкування, нарешті перезнайомилися студенти різних курсів, які вивчають інжиніринг фармацевтичних виробництв.
Тут представляли інноваційні розробки наші магістранти, які вже керують роботою фармацевтичних та машинобудівних підприємств, і молодші покоління студентів.
Відновлюється контакт поколінь, а отримані зв'язки неодмінно стануть у нагоді.
Дякуємо Силам Оборони, зберігаємо бадьорий дух, відповідально працюємо і навчаємося для Перемоги!
Опублікований: 12-10-2023
Із фахівцями - керівниками та провідними інженерами АТ "Інженерія" (Біла Церква), Полтавського заводу медичного обладнання, АТ "Лекхім" (Харків) говорили про інновації та перспективи розвитку фармацевтичної галузі, очікування від наших випускників та їх працевлаштування, а також про оновлення лабораторної бази Кафедри.
Опублікований: 11-10-2023
Найскладніше – сформулювати заголовок допису. Ми порадилися з доцентом нашої кафедри, старшим лейтенантом Віталієм Рачком і називаємо цю зустріч так «Принципи сильних. Свідома молодь, сильна Україна!»
У перші дні російського вторгнення Віталій Рачок вступив до ЗСУ.
Днями, поза межами рамок, старший лейтенант Рачок зустрівся з нашими студентами. Замість запланованої години зустріч тривала до вечора.
Спілкувалися про наболілі питання. Студенти ділилися власним досвідом переживання війни. Говорили про спорт як засіб від тривоги, про навчання і саморозвиток, дружбу та згуртованість, мрії та майбутні плани.
Зберігаємо бадьорий дух, а всю лють виплескуємо у роботі на Перемогу, відповідальному навчанні та підтримці Сил Оборони!
Опублікований: 10-10-2023
Виставка «Індустрія напоїв, пива, безалкогольних та слабоалкогольних напоїв» нещодавно проходила у Національному виставковому центрі.
Як завжди, там були представлені розробки наших вчених: доцент Сергій Удодов представив інноваційні техніку та технологію виробництва ферментованих напоїв на основі чайного грибу Комбуча.
Опублікований: 02-10-2023
Андрій Грищук поєднує навчання у магістратурі та роботу у фармацевтичній компанії Фармак. Нещодавно Андрій отримав від Фармака почесну відзнаку.
«Нічого не мотивує сильніше, ніж улюблена справа, яка дає змогу реалізувати себе та свої цілі. Впевнений, що майбутні роки принесуть ще більше досягнень і неймовірних можливостей» - поділився емоціями Андрій, і подякував викладачам, які дали пораду щодо успішного працевлаштування.
Опублікований: 27-09-2023
Корифей Остап Вишня любив давати дружні та веселі поради. Що би він порадив показати нашому гостю з Німеччини у Києві у цей турбулентний час? Ймовірно, порадив би показати Місто-Герой зсередини: Київ справжній, з глибокими ранами, але мужній, гордий, оптимістичний, готовий зустріти Перемогу та знову розквітнути.
Ми так і зробили. Разом з професором Стефаном Юнге пройшлися тихими вуличками та двориками вздовж Володимирської, де несподівано виринають на стінах сильні графіті та загадкові скульптури; подивилися вже залатані місця прильотів, зокрема, на дитячому майданчику у парку Шевченка; влаштували фотосесію біля залишків Берлінського муру навпроти Німецького посольства; а під Михайлівським Золотоверхим монастирем, на «виставці» розбитої російської техніки та ракет відчули гордість за наші Збройні Сили.
Зайшли у легендарну книгарню «Є» за Національною Оперою. Ця книгарня у милому підвальчику першою у Києві почала орієнтуватися лише на українську книгу. Там вибрали для Стефана цікаве сучасне видання про українську кухню, і за філіжанкою кави помріяли про наступні зустрічі.
Проїхавшись фунікулером та пробігшись Подолом, рушили з центру міста до його околиць, де дух сьогодення більш відчутний. Лук’янівка, Сирець, Бабин Яр, Дорогожичі, Подільський Узвіз, Куренівка. А завершили подорож оригінально – ретро-трамвай, хитаючись та грізно гуркочучи, відвіз нас через ліс до Пущі-Водиці, де гість відпочив у прекрасному парку над кручами центрального ставка.
Настав тихий вечір, і час було поспішати назад до Міста – за декілька годин у Стефана поїзд на Перемишля і далі до Берліна.
Опублікований: 24-09-2023
Дві довгоочікувані події:
Inprodmash & Upakovka виставки технологій для харчової промисловості, яка проходила в АККО Інтернешнл Виставковий Центр
ХII Міжнародна спеціалізована науково-практична конференція "Тренди Lean-виробництва та пакування харчової продукції".
Колеги із сусідньої країни запитують - як у наших умовах таке можливо? Куди подівся ваш страх?
Відповідаємо. Наш страх нікуди не подівся, він з нами. Проте, після трьох років тиші бажання до дискусії та спілкування, до нових знань, бажання показати власні здобутки світу виявилися сильнішими. Взаємопідтримка, участь у заході фахівців харчової галузі із провідних підприємств, наукових установ та університетів, а також підтримка колег із Азербайджану, Молдови та Німеччини зробили ці події знаковими.
Звісно, День був плідним завдяки чистому небу, на сторожі якого стоять Збройні Сили України.
Детальніше про Виставку:
https://nuft.edu.ua/.../nuxt-na-vseukrayinskomu-tizhni...
Детальніше про Конференцію:
https://nuft.edu.ua/.../pro-trendi-lean-virobnicztva-ta...
Опублікований: 21-09-2023
Картинка на етикетці передає відчуття насолоди, коли твоя розробка, здобувши перемогу у міжнародних конкурсах, пройшла експертизу та задокументована у патенті на винахід. Коли у тебе все попереду, захист магістерської - через пів року, а ти маєш потужну підтримку наукового керівника, авторитетних вчених Кафедри та світу, робиш світ красивішим і твої здобутки визнаються.
Автори нового патенту – магістрантка Ольга Степанова та команда вчених Кафедри. Патент закріплює права на багатофункціональну картонну упаковку для стаканчиків із йогуртом, яка легко складається та перероблюється, тому що виготовлена фальцюванням без склеювання. На додачу упаковка виконує навчальну функцію, що подовжує термін її використання і сприяє збільшенню продажів.
Опублікований: 11-09-2023
Наші здобувачки завершили стажування у Фінляндії, у компанії із виробництва картону та пакувальних матеріалів Metsa Board. Успішно виконали насичену програму – ознайомилися із заготівлею деревини, її обробленням, виробництвом картону та упаковки, працювали у дослідницькій лабораторії та R&D центрі на інноваційному обладнанні, у дизайн студії та демонстраційному центрі для роботи з клієнтами Pro Nemus.
Приємним доповненням була спільна робота та неформальне спілкування з групою німецьких студентів та фахівцями у галузі дизайну та виготовлення упаковки.
На завершення наші дівчата здійснили подорож Фінляндією та її столицею Гельсінками.
Це вже третє велике стажування, що відбувається за підтримки професора Берлінського університету Стефана Юнге.
Студенти вкотре впевнились, що знання, отримані в Університеті, та володіння англійською мовою відкривають широкі перспективи для професійного та особистого зростання як в Україні, так і за кордоном.
Опублікований: 06-09-2023
Перший день в університеті - це завжди особливий момент у житті кожного здобувача. Це день, який відзначає початок нового етапу в освітньому шляху, наповнений змінами, надіями і хвилюваннями.
Ранок починається з першого дзвоника, коли студенти з різних куточків України збираються в аудиторіях і коридорах університету. Зазвичай, це перший раз, коли багато з них зустрічають один одного, і створюються нові дружні стосунки. Іноді студенти вже знають когось зі свого рідного міста або школи, і це допомагає зменшити початковий страх перед невідомим.
Перший день також включає в себе важливу інформацію про університетське життя. Студенти зустрічаються з викладачами і адміністрацією, дізнаються про правила навчання, розклади занять і ресурси, доступні для них. Це також час для важливих брифінгів щодо академічних очікувань і можливостей університету. На фото здобувачі групи ОХ-3-7ск.
Після цього студенти зазвичай мають можливість обрати свої курси і зареєструватися на них. Це важливий крок у процесі формування освітнього шляху, і він може викликати різні почуття – від радості до тривоги відносно вибору.
Але найважливіше, перший день в університеті завжди наповнений ентузіазмом і бажанням досягти успіху. Студенти розуміють, що вони вступають на шлях саморозвитку та професійного зростання, і це стає джерелом мотивації для їхніх майбутніх зусиль.
Отже, перший день студентів в університеті – це поєднання великих очікувань, нервів і відкриття нових можливостей. Цей день запам'ятовується на все життя і визначає початок захоплюючого і цікавого студентського життя.
Опублікований: 02-09-2023
Посвята у студенти ННІТІ!
1 вересня у Навчально-науковому інженерно-технічному інституті ім. акад. І.С. Гулого відбулася урочиста подія, яку першокурсники та їх батьки запам’ятають назавжди – посвята у студенти🥳
Цього року дружна сім’я інституту поповнилася здобувачами освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр». Їх щиро привітали наш директор, заступник директора та гаранти освітніх програм.
За традицією інституту, студенти інституту підготували для першачків і гостей університету атмосферний святковий концерт.
Щиро вітаємо першокурсників Навчально-наукового інженерно-технічного інституту із початком нової історії, яку вони напишуть разом зі своєю Альма матер!❤️💛💙
Опублікований: 01-09-2023
Наша випускниця Марія Аліпатова продовжила навчання і успішно захистила магістерську роботу у Берлінському університеті прикладних наук. Її науковими керівниками були доцент нашої кафедри Наталія Кулик та професор Берлінського університету прикладних наук Стефан Юнге.
Тема роботи – «Випробування нових зразків стретч-плівки на основі вторинної сировини» є актуальною в умовах економіки замкненого циклу і необхідності перероблення використаної упаковки.
Комерційні зразки, досліджені Марією, були представлені на стенді компанії Dow Chemical під час виставки Interpack 2023. До речі, на іспанському заводі компанії Dow Chemical Марія проходила річне стажування, коли навчалася у нашому Університеті.
Дякуємо партнерам з Берлінського університету прикладних наук і особливо професору Стефану Юнге за підтримку українських студентів.